Jakub Binek ze srebrnym medalem na Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych w Judo

W piątek i sobotę, 5 i 6 maja  2017 r. w Gorzowie Wielkopolskim, w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek młodszych w Judo. II miejsce i tytuł V-ce Mistrza Polski w wadze 66 kg zdobył były zawodnik Ahinsy, a obecnie Czarnych Bytom, a także mieszkaniec Orzecha Jakub Binek.

W zawodach III miejsce i brązowy medal w wadze 46 kg zdobył zawodnik UKS Judo „AHINSA” i mieszkaniec Orzecha Łukasz Szołtysik, który uległ tylko późniejszemu zwycięzcy, Kasprowi Gaborowi z Wisły Kraków w walce o wejście do finału. Walkę o III miejsce zawodnik z gminy Świerklaniec wygrał z zawodnikiem z Juwenii Wrocław Igorem Błaszczakiem i w pierwszym roku juniora młodszego zdobył medal. Przypominamy, że w zeszłym roku Łukasz był V-ce Mistrzem Polski Młodzików w Judo, a w tym roku ma już brązowy medal Mistrza Polski Juniorów w Ju-jitsu.
II miejsce i tytuł V-ce Mistrza Polski w wadze 66 kg zdobył były zawodnik Ahinsy, a obecnie Czarnych Bytom, a także mieszkaniec Orzecha Jakub Binek. Jest to jego czwarty medal Olimpiady. Kuba ma dwa złote medale, jeden srebrny i jeden brązowy. Mało kto w historii Olimpiad może poszczycić się takim dorobkiem.
V miejsce zajęła Martyna Nolewajka z Orzecha, która po starcie w Pucharze Europy w Teplicach (gdzie odniosła kontuzję barku) stoczyła ładne walki. W walce o III miejsce uległa zawodniczce Annie Dybie z KS MAKO Judo Wrocław.
Gratulujemy wszystkim startującym dobrej postawy i wyników.

Budżet partycypacyjny

Poświadczenie Skutecznego Użytkownika