Występy młodych cheerleaderek

To był już szósty Międzyszkolny Turniej Cheerleaderek organizowany przez Szkołę Podstawową w Orzechu. W tegorocznym konkursie wzięło udział niemal 100 uczennic, które przygotowały wspaniałe układy i choreografie. Honorowy patronat nad imprezą sprawował wójt gminy Świerklaniec.

W turnieju wzięło udział 17 zespołów ze szkół podstawowych z Orzecha, Nakła Śląskiego, Nowego Chechła, Świerklańca oraz gościnnie zespół z Miasteczka Śląskiego. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: klasy od I do III oraz od IV do VI. Dziewczynki oceniło trzyosobowe jury w którego skład weszły" Joanna Osadnik (zawodowa tancerka Zespołu Śląsk i choreografka), Anna Kubik i Magdalena Kapała (prowadzące zajęcia artystyczne w Gminnym Ośrodku Kultury w Świerklańcu). Występy stały na bardzo wysokim poziomie. Wśród młodszej grupy zwyciężyły „Tęczówki” ze szkoły w Nakle Śląskim przed „Ekstra Dziewczynami” z Orzecha. W starszej grupie także dominowały dziewczyny z Nakła, które zajęły pierwsze i drugie miejsca. „Three Fantastic Girls” zaprezentowały najlepiej wykonany układ, a za nimi uplasowały się „Anielskie Dziewczyny”. Trzecie miejsce przypadło dziewczynom ze szkoły w Nowym Chechle „Crazy Party”. Wyróżnienia otrzymały także zespoły: „Zakręcone” z Orzecha, „Żuczki” oraz „Mruczki” ze Świerklańca i „Super Trio” z Nakła Śląskiego. Pamiątkowe medale, puchary oraz poczęstunek dla uczestników zawodów przygotował wójt gminy Świerklaniec, który objął imprezę swoim honorowym patronatem.

Budżet partycypacyjny

Poświadczenie Skutecznego Użytkownika