Wyruszył wielki rajd w ramach „Szlacheckiego weekendu”

Grupa ponad dwudziestu rowerzystów wyruszyła 18 maja spod Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim w rajd do oddalonego o niemal 300 km Zespołu Pałacowo-Hotelowego Jedlinka w Jedlinie-Zdroju. Partnerem wyprawy jest gmina Świerklaniec.

Rajd z Nakła Śląskiego do Jedlinki potrwa trzy dni i odbywa się w ramach "Wielkiego Prologu" IV edycji "Szlacheckiego weekendu". Grupę rowerzystów poprowadzą komandorzy Stanisław Zając (dyrektor CKŚ) oraz Michał Nolewajka (sołtys Orzecha). Trasa prowadzi od pałacu w Nakle Śląskim do Zespołu Pałacowo-Hotelowego Jedlinka w Jedlinie Zdroju, z noclegami na Górze Świętej Anny i w Złotym Stoku. Rajd uwieńczy otwarcie w Pałacu Jedlinka wystawy "Wojenne tragedie Ślązaków. Doświadczenie zapisane w pamięci”. Wśród uczestników wyprawy znajduje się 15 rowerzystów z gminy Świerklaniec i okolic.
Tuż przed rozpoczęciem rajdu, uczestników wycieczki odwiedził wójt gminy Świerklaniec, który życzył rowerzystom powodzenia i rozdał im też odblaskowe opaski i smycze, aby byli oni bardziej widoczni na trasie. Życzymy podróżnikom ciekawej, a przede wszystkim bezpiecznej wyprawy.

Budżet partycypacyjny

Poświadczenie Skutecznego Użytkownika