Mieszkańcy gminy na olimpiadzie? To możliwe!

Ta wiadomość ucieszy wszystkich pasjonatów sportu. Pochodzący z Nakła Śląskiego kajakarze – Julia Lis i Paweł Czaja - mają realną szansę na występy na Igrzyskach Olimpijskich w 2020 roku! W niełatwej i krętej drodze do Tokio pokonali już pierwszy trudny zakręt – świetnie spisali się na Regatach Eliminacyjnych Seniorów rozegranych w Poznaniu.

Julia Lis jest reprezentantką Polski i zawodniczką AZS AWF Poznań. Swoje pierwsze kroki w kajakarstwie stawiała pod okiem trenerów UKS Olmipijczyk Nowe Chechło. Na Regatach Eliminacyjnych Seniorów w Poznaniu na dystansie 1000 m zajęła trzecie miejsce. Julia pokazała, że stanowi pewny punkt polskiej kadry i może być pewna występów w najważniejszych tegorocznych zawodach.
Natomiast przebojem do ścisłej reprezentacji na dystansie 1000 m wdarł się Paweł Czaja, który zajął trzecie miejsce na poznańskich regatach. Paweł obecnie występuje w AZS AWF Katowice i tak jak Julia jest wychowankiem UKS Olimpijczyk Nowe Chechło. Pochodzący z Nakła Śląskiego zawodnicy będą brali udział w najważniejszych imprezach sezonu takich jak Puchar Świata, Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata. To kolejne zakręty na drodze do Tokio, które muszą pokonać. Jednak dobry sezon może być przepustką do reprezentowania Polski w najważniejszej imprezie sportowej na świecie.

Budżet partycypacyjny

Poświadczenie Skutecznego Użytkownika