mgła
Konwentykiel Szlaku Magnatów Przemysłowych w Parku w Świerklańcu
19 lipca 2019 r. | 09:42

Już w najbliższą sobotę (20.07.2019) amfiteatr w zabytkowym parku w Świerklańcu zatętni życiem.

Usłyszymy niezwykłą opowieść dr Arkadiusza Kuzio-Podruckiego o historii Świerklańca, koncert kwartetu smyczkowego oraz obejrzymy pokaz mody.

Tydzień później (27.07.2019) w amfiteatrze kolejne wydarzenie. Tym razem tematem przewodnim będzie operetka, o której opowiedzą i zaśpiewają Joanna Wojtaszewska i Kamil Roch Karolczuk. Będzie okazja do zrobienia zdjęcia modelek w strojach z przełomu XIX i XX w. w pięknej parkowej scenerii podczas tzw. fotołowów.

To wszystko w ramach VI i VII Konwentykiel Szlaku Magnatów Przemysłowych w Parku w Świerklańcu - Pałac Kawalera pod honorowym patronatem wójta gminy Świerklaniec Marka Cyla.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp na imprezy jest bezpłatny.