Fot, PUP Tarnowskie Góry
270 osób bezrobotnych w gminie Świerklaniec
02 lutego 2018 r. | 13:33

Według stanu na 31 grudzień 2017 rok w całym powiecie tarnogórskim liczba bezrobotnych wyniosła 3 318 osób.

W gminie Świerklaniec zarejestrowanych osób niepracujących jest 270 w tym 148 kobiet.

Stopa bezrobocia w naszym powiecie według stanu na listopad 2017 wyniosła 6.3%. Skoro bezrobocia jest na tak niskim poziomie, to po co nam Państwowe Urzędy Pracy?

Patrząc na dane z 31 grudnia 2016 roku w wojewódzkich oraz powiatowych urzędach pracy ogółem zatrudnionych było 22 678 osób.

/BIP

ŁUKASZ DUDEK

Jedna odpowiedź do “270 osób bezrobotnych w gminie Świerklaniec”

1. Mirek napisał(a):

Smutny to widok. Przekładanie papierów bez jakiegokolwiek sensu i pewnie mało komu potrzebne. Administracja jest jak nowotwór, jak się rozrośnie to tylko chirurgicznie można to usunąć. Ciekawe czy znajdzie się odważny polityk który będzie potrafił tego skutecznie dokonać.