słabe przelotne opady deszczu
20°
19°
piątek
dav
Miliony na kanalizację! Powstanie 40 km sieci kanalizacyjnej
21 lutego 2018 r. | 22:55
5

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przyznał gminie Świerklaniec dofinansowanie projektu budowy  kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Środki pochodzą z funduszy unijnych.

Inwestycja ruszy jeszcze w tym roku i potrwa do 2022 roku. Planowany całkowity koszt realizacji projektu wynosi 74.454.020,06 zł. Gminie udzielone zostanie dofinansowanie w kwocie nie większej niż 39 143 721,24 zł.

Planowana inwestycja ma na celu zaprojektowanie i wykonanie nowej sieci kanalizacji sanitarnej, modernizację kanalizacji deszczowej i wodociągu na terenie gminy Świerklaniec. Dodatkowo w ramach zadania zakupiony będzie specjalistyczny samochód do monitoringu i naprawy sieci. Wszystkie ulice uszkodzone podczas realizacji prac zostaną odtworzone po ich zakończeniu.

Powstanie ponad 40 km nowej sieci kanalizacji, do której podłączonych zostanie ponad 4 tysiące mieszkańców. Celem jest skanalizowanie około 95% gminy.

Jakiś czas temu wysłałem pismo do Wójta z pytaniem, z jakich źródeł zostaną pozyskane brakujące środki. Do dziś nie dostałem jasnej odpowiedzi.

/UG Świerklaniec5 odpowiedzi na “Miliony na kanalizację! Powstanie 40 km sieci kanalizacyjnej”

 1. Naklanin pisze:

  Brawo!!! Marek Cyl jako pierwszy wójt zabrał się za temat kanalizacji kompleksowo. Najpierw pozyskał środki na przebudowę oczyszczalni (prawie 7,5 mln. zl.), teraz prawie 40 mln zl. na dokończenie kanalizacji w całej gminie. Ciesze się bardzo, bo głosowałem na Cyla i teraz widać, ze pokazał swoje “Kompetencje”, które mial w nazwie swojego komitetu wyborczego. Pod względem pozyskiwania środków zewnętrznych żaden z poprzedników nie dorasta mu do pięt. Brawa dla tej pani kierownik z inwestycji z urzędu gminy 🙂
  Trzeba uważnie słuchać, bo na Zebraniach Wiejskich była mowa o tym, ze cala inwestycja będzie z dotacji, z pożyczki z tego funduszu i ze środków własnych od gminy. No gdyby finansowanie całego zadania nie było zapewnione, to by gmina dotacji nie dostała. Panie Dudek, więcej dociekliwości.

  0
  1
  • z Orzecha pisze:

   Kredyt!

   0
   0
   • Dociekliwy pisze:

    Mój kredyt zaufania Pan Cyl dostał w 2014r. i dzisiaj spłacił go z nawiązką. Jesienią tego roku dostanie następny. Panie Marku, do przodu, nie oglądać się na Dudka i tę mierną opozycję, którą ma Pan w Radzie Gminy, nic ich nie boli bardziej niż Pana i Urzędu sukcesy. Jak to piszą klasycy PIS-u na Twitterze: Słychać wycie? Znakomicie!

    0
    0
  • Neudeck......jawna opcja niemiecka pisze:

   Dobrze ci się teraz gada bo 90 % GÓWNA ze wsi Nakło płynie do rowu pod Nowym Chechłem i 90% GÓWNA ze wsi Orzech płynie do parku w Świerklańcu. A argumenty że gmina dostała kasę na naprawę tego stanu do mnie nie przemawiają bo przez trzy lata rządów Pana Cyla nic nie zrobiono dla poprawy obecnej sytuacji. Ale nagrody dla urzędników……..i owszem……..tylko pytam ZA CO?……..a GÓWNO płynie i płynie.

   1
   0
 2. Dociekliwy pisze:

  Wystarczy poczytać uchwałę budżetową i wieloletnią prognozę finansową na 2018 i kolejne lata, tam jest opisane finansowanie inwestycji wszystkich inwestycji. Tylko dla Dudka to zadanie nie do ogarnięcia, jak na szkołę rzucał kamieniami 😉

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *