bezchmurnie
19°
15°
sobota
60 tys. zł dofinansowania dla sołectw
11 czerwca 2018 r. | 20:36
0

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przyznał gminie Świerklaniec dofinansowanie w kwocie 60 tys. zł na inwestycje. W każdym sołectwie zostanie wykonana inwestycja za łączną kwotę 30 tys. zł. Dofinansowanie wyniesie 50% całkowitych kosztów.

W Nowym Chechle zostanie doposażony plac zabaw. Kolejną dofinansowaną inwestycją jest budowa stref zatrzymywania kiss&ride wraz z wyniesionym przejściem dla pieszych przy szkole podstawowej w Nakle Śląskim. W Orzechu dofinansowano utwardzenie terenu rekreacyjnego wzdłuż ul. Brzechwy. Natomiast w Świerklańcu dofinansowanie dotyczy wsparcia rozwoju i promocji twórczości lokalnej poprzez zakup 8 szt. śląskich ludowych strojów dla Koła Gospodyń Wiejskich w Świerklańcu oraz zakup 17 sztuk galowych mundurów strażackich dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerklańcu.

/UG ŚwierklaniecDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *