piklio.pl
W Gminie Świerklaniec wydano 9,9 mln zł na alkohol!
07 czerwca 2018 r. | 20:00

W 2017 roku w Gminie Świerklaniec na alkohol wydano 9,9 mln zł. W porównaniu do 2016 roku jest to wzrost sprzedaży alkoholu o ponad 1,3 mln zł.

Mieszkańcy  i osoby przyjezdne w ubiegłym roku na terenie gminy zakupili alkoholi pow. 18% - (głównie wódka) za 3,6 mln zł . Ich sprzedaż wzrosła o ponad 500 tys. zł..

W 2017 roku został zanotowany również wzrost sprzedaży win i alkoholi z zawartością alkoholu od 4,5% do 18%.

Hitem ubiegłego roku okazała się sprzedaż napojów do 4,5% zawartości alkoholu (najczęściej były to piwa) za 4,9 mln zł. Było to o ponad 670 tys. zł więcej niż w 2016 roku

ŁUKASZ DUDEK

3 odpowiedzi na “W Gminie Świerklaniec wydano 9,9 mln zł na alkohol!”

1. Darek N napisał(a):

Może autor by się pokusił o głębszą analizę, czy wzrosło spożycie na mieszkańca, czy to efekt wzrostu cen lub większej liczby mieszkańców?

2. Mirek napisał(a):

Ponieważ dane jakie posiada Gmina dotyczą tylko wartości sprzedaży bez określenia miejsca zamieszkania kupującego (rzadko kiedy pytani jesteśmy przy kasie o kod pocztowy miejsca zamieszkania) takiej pogłębionej analizy nie da się zrobić. No chyba że Darku pokażesz nam jak to należy zrobić skoro taki mądry i dociekliwy jesteś.

3. Darek N napisał(a):

To już wymaga wysiłku, co nie? Nie podpowiem. Skorygowanie o wzrost cen jest proste, analiza kto kupił – niemożliwa. Ogólnie artykuł jak wszystkie tu, tania sensacja.