bezchmurnie
wtorek
Awaria wodociągu. Sanepid wydał komunikat
09 października 2018 r. | 11:35
0

Wczoraj tj. 8 października Państwowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu wydał komunikat dla mieszkańców Tarnowskich Gór, Radzionkowa, gminy Świerklaniec, Piekar Śląskich i Bytomia. W komunikacie czytamy, że 20 września na Stacji Uzdatniania Wody Bibiela miała miejsce awaria.

Według informacji, które pozyskałem z GPW w Katowicach, awaria dotyczyła nieszczelności jednego z dwóch wodociągów. Korozja spowodowała wyciek wody i wodociąg na odcinku 2 km został wyłączony, a w jego miejsce z drugiego wodociągu woda została przełączona w dalszym jego biegu. 2 października po usunięciu usterki, w momencie uruchomienia uszkodzonego odcinka, osad z rury w niektórych miejscach mógł pogorszyć jakość wody. Naprawiony wodociąg nadal nie jest włączony w 100%. Planuje się, że do 19 października wszystko powinni wrócić do normy.

W przypadku występowania zabrudzenia wody nie należy jej spożywać, a wszelkie uwagi zgłaszać do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Świerklańcu. 

ŁUKASZ DUDEKDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *