CEKUS
Bezpłatne zwiedzanie pałacu w Nakle Śląskim
10 września 2018 r. | 14:07

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego w sobotę i niedzielę 15 i 16 września 2018 r. można będzie bezpłatnie zwiedzić pałac w Nakle Śląskim (w godz. 11.00 – 18.00 - indywidualne zwiedzanie pałacu, godz. 13.00 i godz. 16.00 - zwiedzanie grupowe z przewodnikiem).

W programie wizyta w dawnym „skarbcu” hrabiów Henckel von Donnersmarck oraz obejrzenie wystawy „Z dziejów Donnersmarcków”. Zwiedzający obejrzą także wystawy rzeźb Pawła Jacha „Obecność”, fotografii członków ZPAF Okręg Śląski „Halucynacje, czyli nie wierzę, że to się dzieje naprawdę” oraz modeli zbudowanych z klocków Lego „Śląskie pałace i nie tylko”.

źródło: powiat tarnogórski