bezchmurnie
19°
17°
wtorek
Brakuje milionów na budowę przedszkola w Nowym Chechle. Szykuje się kolejny kredyt?
07 lutego 2019 r. | 21:54
8

Został ogłoszony przetarg na budowę przedszkola w sołectwie Nowe Chechło.  Na realizację tego zadania Wójt planuje przeznaczyć ponad 5,4 mln zł.

I tutaj zaczynają się schody, ponieważ do przetargu przystąpiły 4 firmy, które złożyły ofertę na kwotę znacznie przekraczającą planowane założenia.

Najniższa oferta opiewa na ponad 7,4 mln zł.

Przypomnę, że w listopadzie  2017 roku firma A1 Projekt z Bytomia rozpoczęła modernizację i rozbudowę szkoły, oraz budowę przedszkola w Nowym Chechle. Niestety podczas remontu dachu szkoła została zalana i cały projekt zatrzymał się w miejscu.

W sierpniu 2018 roku  na spotkaniu z mieszkańcami kierownik Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych Anna Kubica mówiła:

"Sama osobiście kontaktowałam się między innymi z miastem Koziegłowy, gdzie to miasto miało duże problemy z firmą A1 Projekt. Ale wtedy na spotkaniu zapadły decyzje, że dajemy szanse firmie A1 Projekt".

Urzędnicy wiedzieli, że wybrany wykonawca już miał problemy przy inwestycjach publicznych. To jednak nie zraziło włodarzy i postanowili zaryzykować.

Teraz sytuacja wygląda tak, że za chwilę może się okazać, że inwestycja, która miała być zrobiona po taniości, przyniesie ogromne straty finansowe dla wszystkich Mieszkańców gminy. 

ŁUKASZ DUDEK

Zalana szkoła w Nowym Chechle

Wracając do tematu zalanej szkoły w Nowym Chechle. Urzędnicy z gminy Świerklaniec od początku wiedzieli, że firma A1 Projekt z Bytomia, która wygrała przetarg na realizację projektu remontu szkoły, już raz miała ogromny problem z inwestycją w gminie Koziegłowy.Więcej niebawem na www.gmianswierklaniec.pl

Gepostet von Świerklaniec - serwis informacyjny am Donnerstag, 23. August 20188 odpowiedzi na “Brakuje milionów na budowę przedszkola w Nowym Chechle. Szykuje się kolejny kredyt?”

 1. Andrz2 pisze:

  Mistrz dziennikarskiego kunsztu!

  0
  3
  • Mieszkaniec5 pisze:

   Zapomniał Pan/Pani dodać “” przy słowie “mistrz” ! Człowiek, który pisze na “zlecenie”.

   4
   2
 2. Pytania pisze:

  Gzie są radni? Czemu tego nikt nie kontroluje? Ile juz pieniędzy poszło z budżetu?

  6
  0
  • Mieszkaniec5 pisze:

   Radni są bezradni. Siedzą cicho A później narzekają i wykorzystują sytuację “dzieci i szkoły ” do rozgrywek politycznych.

   8
   0
 3. Mieszkaniec5 pisze:

  Czy ktoś z państwa myślał że firmy budowlane nie zebrały wiedzy na temat przedmiotu zamówienia?? To normalna reakcja-wykorzystanie okazji do wyciągnięcia z kasy gminy dużo większej kasy. Gmina żeby zachować twarz i uratować sytuację pewnie sięgnie do naszej kieszeni.
  No chyba że Pan Dudek stanie na wysokości zadania i wykorzysta kontakty, żeby dofinansować zadanie z innych środków.

  3
  1
  • Mieszkaniec5 per Jarek pisze:

   Jakie kontakty i skąd dofinansowanie? Wiesz Mieszkańcu5 jak Cyl buduje „kontakty” z ludźmi którzy mogliby pomoc gminie? Zapytaj jego żonę.
   Niech sobie teraz Cyl sam albo z żoną wypije piwo, które nawarzył.

   9
   1
 4. mieszkaniec:) pisze:

  Prawda jest taka, że zadłużać się i brać kredyty trzeba było w poprzednich kadencjach. Budowa kanalizacji czy przedszkola nie kosztowała by tak dużo. Proszę popatrzeć na Gminę Ożarowice kiedy wybudowała kanalizację, kiedy wyremontowała szkoły itd. Do kanalizacji można było dostać olbrzymie dofinansowanie a teraz co?
  Musztarda po obiedzie.

  6
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *