bezchmurnie
19°
17°
wtorek
Cała prawda o Wójcie. Z kim się zadajesz, takim się stajesz
17 października 2018 r. | 11:10
29

Wójt Marek Cyl w 2014 roku wygrał wybory samorządowe z list Inicjatywy Obywatelskiej Powiatu Tarnogórskiego. Po wygranej Cyl zatrudnił na stanowisko swojego doradcy lub asystenta prezesa Inicjatywy Obywatelskiej.

Prezesem Inicjatywy Obywatelskiej jest Mariusz Długajczyk. O Długajczyku wiemy bardzo niewiele, ponieważ w mojej ocenie jest to taki tarnogórski Kaczyński, czyli osoba, której nie widać w pierwszej linii, a tak naprawdę rządzi prawie całym powiatem. 

Łącznie za cały okres zatrudnienia w Urzędzie Gminy Świerklaniec Długajczyk otrzymał ponad 67 tys. zł. To jednak nie wszystko. 15 września 2017  roku sejm uchwalił nowelizację ustawy, która zlikwidowała stanowiska doradców i asystentów w samorządach. 

Wójt Marek Cyl dobrze wiedział, że taka nowelizacja będzie wprowadzana i jeśliby był gospodarnym gospodarzem, to automatycznie wysłałby Długajczyka na niewykorzystany urlop. Tak się jednak nie stało i Wójt przed zwolnieniem Długajczyka wypłacił mu ponad 7400 zł.

"Z kim się zadajesz, takim się stajesz". 

Panie Wójcie, wstyd! 

ŁUKASZ DUDEK

 

 

 

 

 

 29 odpowiedzi na “Cała prawda o Wójcie. Z kim się zadajesz, takim się stajesz”

 1. Przedsiębiorca/Mieszkaniec pisze:

  To tylko jeden z wielu przykładów niegospodarności obecnego wójta. Zatrudnienie prawie 100 osób w Urzędzie dla tak małej gminy to jedna wielka kpina, dodatkowo załatwienie czegokolwiek w urzędzie zajmuje dużo więcej, aniżeli w Urzędzie np. w Piekarach (wiem, bo prowadzę tam działalność, natomiast mieszkam w gminie). A przecież Piekary to dużo większe miasto. Dodatkowo, gdy przychodzę do Gminy w Świerklańcu czuję się jak wróg, który przeszkadza tam miłościwie pracującym, natomiast w Piekarach miło, schludnie i szybko.
  Obecna sytuacja ze szkołą na Chechle oraz sytuacja parku w Świerklańcu nie napawa optymizmem.
  Myślę, że czas pana Cyla minął i czas na zmiany – może w końcu ktoś młody dojdzie do głosu, dość już rządzenia gminą ludzi wychowanych w PRL.

  13
  42
  • Czas na młodość! pisze:

   Muszę Pana zmartwić ale nikt tak młody na stanowisko wójta nie kandyduje. Pani Izabela deklaruje wiek 40 lat – czyli urodziła się i wychowała w głębokim PRL. Odwrotnie jest ze szkołą w Chechle. Po prawie 100 latach doczekała się remontu i rozbudowy. Proszę obejrzeć jej projekt oraz zamieszczone przez p. Izabelę zdjęcia z lotu ptaka. Jest Pan przedsiębiorcą więc nieterminowość kontrahentów nie jest Panu obca, niestety gminie już też.

   41
   2
   • Wiek pisze:

    a ile lat miał Cyl jak kandydował nie 40 lat przypadkiem? 🙂

    1
    1
    • Re: pisze:

     Wieku wójta nikt nie kwestionował. Odpowiedź dotyczyła stwierdzenia: “Myślę, że czas pana Cyla minął i czas na zmiany – może w końcu ktoś młody dojdzie do głosu, dość już rządzenia gminą ludzi wychowanych w PRL.”. Osobiście nie zgadzam się z tym poglądem. Niestety jakość wykształcenia w PRL była wyższa niż obecnie. Wójt skończył porządną państwową uczelnię Akademię Ekonomiczną, a uzyskany wtedy tytuł magistra coś znaczył.

     39
     1
 2. Mieszkaniec pisze:

  Wreszcie obiektywny i mody komentarz. Brawoooo.
  Znaczna część konkursów na wolne stanowiska została ustawiona i wymagania zostały napisane pod konkretne osoby, które jak się później okazało zostały zatrudnione.
  Czyli nie jestem sam z takimi odczuciami , że będąc w Urzędzie człowiek czuje się jak “intruz” , który przeszkadza Paniom w piciu Kawy czy rozmowie. Często można spotkać Panie na zewnątrz na “dotlenianiu się” .
  Reasumując – CZAS NA ZMIANY, na kogoś kogo boją się zatrudnieni przez Pana Cyla pracownicy i koledzy.
  Pani IZO do boju!!

  16
  34
  • Pani Izabela postrachem pracowników UG? pisze:

   Gdyby artykuł miał być obiektywny to powinien być opublikowany w marcu lub najwyżej w czerwcu, na co wskazują daty na dokumentach. W tych pismach nie znalazłem żadnej wzmianki o konkursach, nie wiem więc skąd w poście poprzednika pojawił się taki watek. Nie rozumiem też ataku na pracowników UG. Może wystarczy się odpowiednio (miło; życzliwie itd.) do nich zwracać aby i oni mogli się tym samym odwzajemnić interesantowi. Może jestem w mniejszości ale ja na obsługę w UG narzekać nie mogę. Sam jestem szefem i zdecydowanie wolałbym aby moi pracownicy mnie szanowali, a nie bali. Jeżeli p. Izabela ma siać postrach w UG to czarno widzę efektywność pracy tej jednostki.

   52
   4
   • A kto straszy Panią Izabelą? pisze:

    A kto straszy p. Izabelą?
    Czy piszesz o tym spotkaniu w baszcie w parku pracowników urzędu gminy i wójta?
    To na tym spotkaniu była jakaś mowa o jak to powiedziałeś “sianiu postrachu przez nową panią Wójt”?
    A czy na tym samym spotkaniu była mowa o podwyżkach dla urzędników po 300 zł?
    Poproszę o odpowiedzi, bo jestem żywo zainteresowany. Dziękuję

    5
    24
    • qui pro quo pisze:

     Nie mam pojęcia o żadnym spotkaniu i niewiele mnie ono interesuje. Ja odniosłem się do poprzedniego posta, w którym autor stwierdził: “CZAS NA ZMIANY, na kogoś kogo boją się zatrudnieni przez Pana Cyla pracownicy i koledzy. Pani IZO do boju!!”

     43
     0
     • Mieszkaniec pisze:

      Jest to normalna reakcja każdego pracownika na każdym szczeblu podczas wyborów i zmiany władzy. Jak każdy wie – nowa osoba to na ogół zmiany. Wg mnie to działa od samej góry do samego dołu=rząd, samorząd wojewódzki, powiatowy, itd, itd.
      Sama byłam kiedyś urzędnikiem i coś na ten temat wiem.

      1
      0
   • Przedsiębiorca/Mieszkaniec pisze:

    Akurat w moim przypadku zawsze odzywam się w sposób kulturalny i miły, co nie zawsze mogę powiedzieć o pracownikach gminy. A tak poza tym to urzędnicy w gminie mają nam służyć i być mili – traktować jako klienta, a nie petenta. Nawet jak ktoś jest niemiły to należy zachowywać standardy obsługi KLIENTA. Może jakieś szkolenie by się przydało w tym temacie lub kamery w urzędzie z rejestracją głosu – wtedy byłoby czysto, klarownie i jasno i można by egzekwować pewne rzeczy 🙂
    Gdyby w mojej firmie ktoś tak zachowywał się jak miałem okazję odczuć podczas pobytu w UG to nie popracowałby za długo. Przenieśmy się w końcu do XXI w., do nowego ustroju i niech urzędnicy w końcu zdają sobie sprawę, że to właśnie oni są w urzędzie dla klientów, a nie odwrotnie. Uwierzcie, każdemu z nas będzie się żyło lepiej i zdrowiej. A wystarczy tak niewiele .. 🙂

    4
    0
 3. Ali pisze:

  1 396 zł brutto miesięcznie, czyli 1 039 zł na rękę. I to ma być niegospodarność ? Dobrze, że w Świerklańcu nie ma innych problemów.

  22
  3
  • Przedsiębiorca/Mieszkaniec pisze:

   Tu 1396 zł brutto, tam 1396 zł brutto x 100 pracowników gminy i robi się 139 tysięcy 🙂 proponuje patrzeć na świat troszeczkę szerzej .. 🙂

   9
   22
   • Ali pisze:

    Mowa jest o kokretnym przypadku. To “szerzej” to sobie już “hieny cmentarne” dopowiadają. Całość “afery” jest tak śmieszna, że chyba tylko kontrkandydat na Wójta musiał coś takiego puścić w obieg 🙂 Żenujące.

    23
    4
  • Neo pisze:

   Pani Iza, miała okazję się wykazać pracą w UM Bytom. Tam dalej czekają od 5 lat na obiecane 100 mln euro, a wnioski o dofinnasowanie trafiają do innego urzedu niż powinien. Dla Bytomia byłoby lepiej gdyby właśnie ONA została Wojtem w Świerklańcu 🙂

   29
   6
   • Mieszkaniec pisze:

    Każdy człowiek i błędy popełnia. No chyba że nic nie robi.
    Ważne żeby wnioski wyciągnąć. Myślę że Pan Bartyla nie musi czekać na wybory-za takie niedopatrzenie powodujące utratę ogromnych pieniędzy daje powody do zakończenia współpracy.

    27
    0
    • Pomówienia pisze:

     Proszę administratora o zabezpieczenie IP komputerów z których wysłano informacje uderzające w dobre imię kandydata na stanowisko wójta Gminy Świerklaniec sugerujące jakoby p. Domogała: wysłała wnioski do złego urzędu – to jest pomówienie i kłamstwo
     Dodatkowo w poście sugeruje się o “zakończeniu współpracy za niepodatrzenia i uratę ogromnych pieniędzy” co jest kłamstwem.

     6
     45
     • Mieszkaniec pisze:

      Szanowna Pani/Szanowny Panie
      Proszę czytać z zrozumieniem to co piszą inni.
      Jakby się Pan / Pani wczytał / -a to można zauważyć , że jestem obiektywna a po drugie staje w obronie alternatywy dla obecnej władzy:Np Pani IZO do boju!! z wypowiedzi wyżej.
      Kolejna kwestia – NIKT nie sugeruje zakończenia współpracy!!To była odpowiedź na komentarz Neo , który sugeruje “Dla Bytomia byłoby lepiej gdyby właśnie ONA została Wójtem w Świerklańcu” i itd.
      Jeśli by tak było i jeśli informacja o utracie przez Bytom dużych środków byłaby prawdziwa to władze Bytomia by nie musiały być czekać na wybór Pani Izy za wójta.
      Tak więc na zakończenie – Czas na zmiany i powodzenia.

      3
      1
   • Fakty pisze:

    A teraz trochę faktów jak wygląda rewitalizacja w Bytomiu.

    http://www.bytom.pl/bytom-odnowa_____

    0
    17
    • Co to ma wspólnego ze Świerklańcem? pisze:

     Nie bardzo rozumiem. Odnosimy się do “Całej prawdy o Wójcie” gminy Świerklaniec, czy tez zostaliśmy już wchłonięci przez Bytom. Taki numer przeszedł Jakiemu w Opolu, Mam nadzieję, że my jak najdłużej pozostaniemy GMINĄ ŚWIERKLANIEC. Zajmijmy się więc swoimi sprawami, a rewitalizację zostawmy władzom Bytomia.

     27
     0
  • Mieszkaniec pisze:

   Przepraszam ale kto dostaje 1396??
   I za jaki wymiar etatu??
   Bo pewnie nie za cały etat!!

   17
   0
 4. Przedsiębiorca/Mieszkaniec pisze:

  Pani Iza wcale też taka czarno biała nie jest i wspaniała. Z kandydatów, którzy startują nie widzę nikogo, kto mógłby spełnić pokładane nadzieje. Jednak z dwojga złego – chyba warto dać szanse komuś nowemu, bo miłościwie nam panujący pan Cyl (facebookowy wójt) już swoje 5 minut miał. Liczę, że na następną kadencję ktoś z pokolenia lat 90 wystartuje i mam nadzieję wygra. Takie same zmiany potrzebne są w Radzie Gminy i wszystkich jednostkach podległych, tak samo wszystkie kluby sportowe powinny przejść restrukturyzacje.

  14
  4
 5. Mieszkaniec pisze:

  Dokładnie czas na “nową krew”. Młodą czy straszą bez znaczenia. Trzeba dac innym szansę. Jak nie spełni oczekiwań to za 5 lat pozwolimy aktualnej władzy wrocic za stery.
  Niestety brak kandydata który wzbudza pozytywne emocje:(
  A PAN Dudek nie ważne kogo reprezentuje może zorganizuje debatę i zaprosi obu kandydatów-wtedy będzie można przekonać się komu warto daj szansę

  8
  4
 6. Mieszkaniec pisze:

  Odwalcie sie wreszcie od pana Cyla bo tyle co on zrobił do naszej gminy nie zrobił nikt inny a tak na marginesie to pani Domagała niech się lepiej zajmie w domu garami

  20
  11
 7. Anna pisze:

  Jak kobieta to zaraz do garów. Wypraszam sobie też jestem kobietą i żyjemy w nowoczesnym świecie gdzie kobiety realizują się na polu zawodowym i prywatnych i to z dużymi sukcesami . Tego typu komentarzy są w stylu facetów o bardzo małej ambicji . Czyżby syndrom Napoleona ?

  2
  9
  • Kobieta kobiecie pisze:

   Rozumiem Pani oburzenie tym seksistowskim tekstem, ale analiza wcześniejszych postów pozwala mi przypuszczać, że pod nickiem “Mieszkaniec” kryje się kobieta. My mężczyźni z zasady staramy się stać z boku jak kobiety wymieniają pomiędzy sobą poglądy na temat swoich ról społecznych.

   13
   2
   • lolek pisze:

    Tak wiemy, Cyl stworzył świat i napisał historię Świerklańca.

    4
    15
    • Prorok, czy co? pisze:

     Odnoszę wrażenie, że niektórym autorom postów wszystko kojarzy się z Cylem. Widzą go wszędzie. To jakaś paranoja, czy jak to ktoś kiedyś ładnie ujął “spiskowa teoria dziejów”. Kampania wyborcza się zaraz skończy i trzeba będzie wrócić do rzeczywistości, jednak trochę refleksji i oderwania od bieżącej polityki jest wskazane już dzisiaj.

     30
     0
 8. kudlaty pisze:

  najlepsze co zrobil Pan Marek Cyl to zdewastowal szkole w Nowym Chechle I oszukal dzieci obiecujac darmowe obiady ale tylko na tydzien (szkoda ze zapomnial tego dodac na zebraniu z rodzicami).Oby wiecej takich wspanialych decyzji.

  2
  1
 9. Julia pisze:

  Nie tylko szkoła. Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach wydała negatywną opinię wykonania budżetu MZKP Tarnowskie Góry za pierwsze półrocze. W uzasadnieniu czytamy, że przez pierwsze 6 miesięcy funkcjonowania związku, deficyt wyniósł ponad 2,9 mln zł. To jednak nie wszystko, ponieważ MZKP posiada ponad 3,9 mln zł zaległości wobec PKM Świerklaniec. Władze związku .link do strony; http://tarnowskieg.pl/wiadomosci/mzkp-tarnowskie-gory-na-skraju-bankructwa/

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *