bezchmurnie
19°
17°
wtorek
Fot. KPP Tarnowskie Góry
Czarna seria na DW 912 pomiędzy Świerkańcem a Miasteczkiem Śląskim. Zginął 87-letni grzybiarz
27 września 2017 r. | 16:16
0

Dzisiaj tuż po godzinie 9:00 na drodze DW-912 pomiędzy Świerklańcem a Miasteczkiem Śląskim doszło do potrącenia dwóch pieszych uczestników ruchu drogowego. Jak wynika z ustaleń, małżeństwo z Bytomia przyjechało do Tarnowskich Gór na grzyby. Po zaparkowaniu pojazdu, na jednym z leśnych parkingów, próbowali przejść przez ulicę i wtedy zostali potrąceni przez nadjeżdżający samochód osobowy marki Skoda, którym kierował 75-letni mieszkaniec Bytomia. Do zdarzenia doszło poza terenem zabudowanym w miejscu gdzie nie było przejścia dla pieszych. Przybyłe na miejsce służby podjęły akcję ratunkową. Pomimo reanimacji wskutek odniesionych obrażeń 87-letni mężczyzna zmarł. Jego 85-letnia żona z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Badanie trzeźwości kierowcy skody wykazało, że był trzeźwy. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają tarnogórscy śledczy.

Całkiem niedawno na tym samym odcinku drogi zginęło dwóch motocyklistów, a wypadki w tym miejscu stały się dość częstym zjawiskiem. Policja apeluje o ostrożność. Jesienna aura sprzyja wycieczkom do lasu i grzybobraniu. W tym okresie wzrasta również liczba zdarzeń drogowych. Do wypadków, kolizji dochodzi przede wszystkim na drogach, które prowadzą przez tereny leśne chętnie odwiedzane przez grzybiarzy.

źródło/foto: KPP Tarnowskie GóryDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *