bezchmurnie
16°
15°
środa
Fot. pkm-swierklaniec.pl
Darmowa komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży
19 grudnia 2017 r. | 00:16
0

Międzygminny Związek Komunikacji Pasażerskiej w Tarnowskich Górach informuje o warunku, jaki będą musiały spełnić dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat, aby skorzystać z darmowych przejazdów komunikacją miejską.

Od 1 kwietnia 2018 r. konieczne będzie posiadanie spersonalizowanej karty ŚKUP.

„W związku z planowanymi zmianami w taryfie przewozu osób i bagażu w MZKP Tarnowskie Góry i związaną z tym możliwością przemieszczania dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 roku życia na podstawie ulgi zapisanej na Śląskiej Karcie Usług Publicznych, prosimy o poinformowanie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów o konieczności wyrabiania spersonalizowanych Kart ŚKUP, na których będzie można kodować w/w ulgę” - napisano w piśmie skierowanym do Gminy Świerklaniec.

Najbliższy POK znajduje się na terenie dworca autobusowego MZKP w Tarnowskich Górach przy ul. Pokoju 1. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00, a w soboty od 9:00 do 15:00.
Do czasu zakodowania ulgi na spersonalizowanej Karcie ŚKUP dokumentem uprawniającym dzieci i młodzież do bezpłatnych przejazdów będzie ważna legitymacja szkolna (do 31 marca 2018 roku)./UG Świerklaniec/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *