bezchmurnie
16°
14°
piątek
Czy wójt Marek Cyl wykorzysta potencjał zalewu?
10 kwietnia 2019 r. | 19:13
0

8 kwietnia wpłynęła do Urzędu Gminy Świerklaniec decyzja wydana przez Ministra Środowiska, który wyraził zgodę na przeznaczenie na cele nierolnicze i nieleśne terenów Zalewu Nakło-Chechło.

Teraz przed świerklanieckimi urzędnikami wielkie wyzwanie. Wiele osób zadaje sobie pytanie. Czy uda się tchnąć nowe życie w zalew Nakło-Chechło?

Najbliższe lata powinny pokazać, czy wójt Marek Cyl potrafi wykorzystać potencjał tarnogórskiego akwenu.

Niemal 127 hektarów gruntów leśnych (tereny Zalewu i jego okolic) stanowiących własność Skarbu Państwa w zarządzie Lasów Państwowych Nadleśnictwo Świerklaniec, decyzją wydaną przez Ministra Środowiska, zostało przeznaczone na cele nierolnicze i nieleśne.

Oznacza to możliwość dalszego procedowania MPZP dla Zalewu Nakło-Chechło, gdzie projektowane przeznaczenie terenu to m. in. sport i rekreacja, zabudowa usługowa, zabudowa domami rekreacyjnymi, zieleń urządzona, parkingi, publiczne drogi klasy dojazdowej, ciągi piesze i drogi rowerowe.

Dzięki pozytywnej decyzji Ministra Środowiska, miejscowy plan dla terenów Zalewu Nakło-Chechło będzie mógł zostać uchwalony przez Radę Gminy Świerklaniec.  Bardzo prawdopodobne, że cała procedura zakończy się jeszcze w tym roku.

Uchwalenie planu nie oznacza jednak, że gmina Świerklaniec stanie się właścicielem terenu Zalewu Nakło-Chechło. Zaistnieje jedynie możliwość zmiany istniejącego do tej pory stanu prawnego.

źródło: UG Świerklaniec Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *