zachmurzenie umiarkowane
16°
14°
środa
airly.eu
Gmina kupiła czujniki jakości powietrza
16 marca 2018 r. | 21:39
0

Gmina Świerklaniec kupiła 6 sześć sensorów mierzących natężenie szkodliwych pyłów w powietrzu. Czujniki mierzą natężenie szkodliwych pyłów PM 1, PM 2.5, PM 10 oraz dane takie jak temperatura, wilgotność czy ciśnienie.

Dane z czujników możecie zobaczyć TUTAJ

Sieć czujników w czasie rzeczywistym pokazuje zanieczyszczenia powietrza i na bieżąco przekazuje informacje na ich temat na platformę Airly. Za pośrednictwem mapy na stronie internetowej airly.eu i specjalnej aplikacji na urządzenia mobilne, która wykorzystuje technologię GPS, mieszkańcy gminy mają informację o jakości powietrza w danym miejscu.

Czujniki zlokalizowane są:

  • w Nowym Chechle na budynku Szkoły Podstawowej,
  • w Orzechu na budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego,
  • w Nakle Śląskim na Szkole Podstawowej,
  • na budynku przy ul. Sportowców,
  • Świerklańcu na budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Młyńskiej oraz na Pałacu Kawalera.

Oprócz Urzędu Gminy na montaż sensorów zdecydowały się również osoby prywatne z terenu gminy.

airly.eu

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *