zachmurzenie umiarkowane
16°
14°
środa
www.youtube.com
Co z kanalizacją? Wójt ukrywa informacje?
19 października 2018 r. | 15:46
4

Kandydatka na wójta Izabela Domogała na swoim profilu facebook opublikowała ciekawy wpis. Według Domogały, pełnomocnik wyborczy komitetu Marka Cyla poinformował, że nie została jeszcze podpisana umowa na pożyczkę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację zadania pt. „Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej na terenie Gminy Świerklaniec".

Wpis kandydatki na wójta Izabeli Domogały poniżej.

Jaki niektórzy mają sposób na kampanię? Używać nazwiska kontrkandydata przy orzeczeniu sądu, który ani komitetu ani kontrkandydata nie dotyczy!

W zeszłym tygodniu na moim profilu wyborczym kilka osób sympatyzujących z konkurencyjnym komitetem sprowokowało wymianę zdań. Przypadek?

Osoba, która rycersko stanęła w obronie kobiety wypowiedziała się na temat uchwały znajdującej się na stronie BIP Świerklańca dot. uchwalonej pożyczki na budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej na terenie Gminy Świerklaniec, która opiewa na ponad 11 milionów złotych (poniżej link).

http://bip.swierklaniec.pl/index.php…

Ów dokument wytworzony przez umocowanego pracownika gminy może wprowadzać w błąd, że jest to już pożyczka zaciągnięta przez władze Świerklańca.

Wójt gminy Marek Cyl choć korzysta z facebooka nie sprostował tej informacji tylko podał tę osobę (mieszkańca Nowego Chechła) do sądu w trybie wyborczym. Czy to jest właściwy sposób rozmowy z mieszkańcami? Pozwy sądowe?

Dopiero na rozprawie od pani Skarbnik gminy i pełnomocnika wyborczego komitetu Cyla p. Klimaja dowiedzieliśmy się, że nie została jeszcze podpisana umowa na ww. pożyczkę i nie wiadomo, kiedy kanalizacja będzie realizowana o czym nie wiedzieli też radni gminy.

Nie wiem jak stanowisko gminy ma się do postu,w którym komunikat komitetu Cyla jest przekazany wprost „mamy pieniądze i już działamy”! CZY KANALIZACJA NAPRAWDĘ ROZPOCZNIE SIĘ W 2018 r.? Skoro wójt nie zrealizował jeszcze uchwały rady gminy? To mamy wystarczające pieniądze na tą kanalizację czy nie?

Pozew Marka Cyla przeciw mieszkańcowi gminy obejmował 3 wnioski.

Nikt nie napisał jednak, że z 3 wniosków wystosowanych przez Marka Cyla w pozwie Sąd w pełni uwzględnił tylko 1.

Sąd w całości oddalił wniosek nakazu z pkt. 3 dot. wpłaty określonej kwoty na cele charytatywne jako bezzasadną, a we wniosku z pkt 2 Sąd wycofał słowo „kłamstwo” właśnie po to by nie stanowiło ono gry wyborczej, za użycie którego wczoraj (czwartek 18 października) kandydaci komitetu Cyla musieli ubolewać i się kajać!
Marek Cyl mimo, że obecny na sali rozpraw nie stosuje się do słów które padły i jego ekipa jak widać na ich profilach fb powielają to słowo.

Warto zaznaczyć, że zmianę treści sprostowania Sąd uzasadnił również tym, że cyt. "Informacje o zadłużeniu gminy nie zostały w sposób czytelny podane do publicznej wiadomości, budzą emocje i nie są łatwe do zweryfikowania".

Gdyby zadbano o właściwe informowanie mieszkańców o zadłużeniu gminy Świerklaniec nie byłoby takiej sytuacji. Na BIP wciąż nie ma bieżących informacji o zadłużeniu gminy co w dalszym ciągu WPROWADZA MIESZKAŃCÓW W BŁĄD!

Reasumując:
Jedyny związek jaki nasz komitet miał z tą sprawą to, że wymiana zdań miała miejsce na profilu Izabela Domogała-Kandydatka na Wójta Gminy Świerklaniec. Czy to był przypadek? Osadźcie Państwo sami!

ŁUKASZ DUDEK

 4 odpowiedzi na “Co z kanalizacją? Wójt ukrywa informacje?”

 1. mieszkaniec pisze:

  Co to za sensacje. Przewodnicząca Komisji Budżetu i Infrastruktury nie zna dokumentów dotyczących budżetu co oznacza, ze nie wie co się dzieje z finansami gminy. Co gorsze uważa, ze takie dane powinny być przedstawiane przez wójta na fb. To po co nam w takim razie ta cała rada gminy?

  29
  3
 2. Mieszkanka pisze:

  przecież to Rada Gminy podejmuje uchwały a komisja budżetu opiniuje.. Nie Wojt Gminy! Jak wyglądało głosowanie nad uchwała dot. Pożyczki ? Jaka była opinia komisji budzetu? I czy Gmina dałaby rade zrealizować kanalizacje bez pożyczki ? Z tego co wiem te pożyczki są bardzo nisko oprocentowane. Proszę uruchomić myślenie..

  23
  1
 3. Kto jest prawdziwym autorem tego postu? pisze:

  Nie rozumiem, To w końcu kto jest autorem tego artykułu, pan Dudek czy pani Domogała?

  23
  2
 4. Ewa pisze:

  To dlaczego Wójt nie powiedział całej prawdy o kanalizacji i zadułożeniu?

  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *