deszcz
„Kilometrówki” urzędników z gminy Świerklaniec
23 kwietnia 2019 r. | 18:00

Gmina Świerklaniec jest jedną z najbardziej zadłużonych gmin w powiecie tarnogórskim.

Fakt ogromnego zadłużenia najwidoczniej nie robi wrażenia na Wójcie, ponieważ urzędnicy z gminy Świerklaniec otrzymują pieniądze na paliwo do swoich samochodów. Łącznie w 2018 roku na urzędowe "kilometrówki" wydano ponad 15 tys. zł.

Umowy na korzystanie z samochodu prywatnego do celów służbowych zawarło 16. urzędników.  Jest to niewątpliwie niechlubny rekord w skali powiatu.

Jacek Barczyk (100 km), Marcin Błasiok (100 km), Justyna Bomba (100 km), Barbara Bzdziuch (50 km), Marek Cyl (250 km), Katarzyna Gołda (70 km), Benedykt Guzy (150 km), Ludmiła Jaśkiewicz (100 km), Anna Kubica (100 km), Marta Loska (70 km), Łukasz Ludyga (100 km), Łukasz Nolewajka (100 km), Gabriela Pandzioch (50 km), Stefan Szulc (200 km), Sylwia Waloszek (250 km), Anna Wesołowska (100 km).

Może warto przesiąść się na rower?

ŁUKASZ DUDEK