bezchmurnie
11°
środa
1,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla Gminy Świerklaniec
07 kwietnia 2021 r. | 08:40
0

Na stronie internetowej wojewody śląskiego ogłoszone zostały wyniki drugiego naboru w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina Świerklaniec otrzyma w ramach funduszu 1 500 000 zł bezzwrotnego wsparcia. Pieniądze będą przeznaczone na budowę nowej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w gminie Świerklaniec w ramach realizowanego już projektu.

Zakres zadania obejmuje budowę nowej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie sołectw gminy Świerklaniec. W ramach prac powstaną nowe odcinki sieci kanalizacji sanitarnej oraz odtworzone zostaną zdegradowane wodociągi, drogi oraz kanalizacja deszczowa. Projekt zakłada budowę ponad 42 km sieci kanalizacji sanitarnej, ponad 7 km sieci wodociągowej i 3,5 km sieci deszczowej. Ścieki będą odprowadzane do gminnej oczyszczalni ścieków. Prace budowlane na etapie tranzytu kanalizacji już trwają.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *