zachmurzenie umiarkowane
16°
14°
środa
1,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla Gminy Świerklaniec
07 kwietnia 2021 r. | 08:40
0

Na stronie internetowej wojewody śląskiego ogłoszone zostały wyniki drugiego naboru w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina Świerklaniec otrzyma w ramach funduszu 1 500 000 zł bezzwrotnego wsparcia. Pieniądze będą przeznaczone na budowę nowej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w gminie Świerklaniec w ramach realizowanego już projektu.

Zakres zadania obejmuje budowę nowej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie sołectw gminy Świerklaniec. W ramach prac powstaną nowe odcinki sieci kanalizacji sanitarnej oraz odtworzone zostaną zdegradowane wodociągi, drogi oraz kanalizacja deszczowa. Projekt zakłada budowę ponad 42 km sieci kanalizacji sanitarnej, ponad 7 km sieci wodociągowej i 3,5 km sieci deszczowej. Ścieki będą odprowadzane do gminnej oczyszczalni ścieków. Prace budowlane na etapie tranzytu kanalizacji już trwają.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *