zachmurzenie umiarkowane
21°
17°
piątek
21 kwietnia „Świerklaniecka jazzmania” w nakielskim pałacu
19 kwietnia 2022 r. | 21:29
0

Projekt „Świerklaniecka jazzmania” będzie realizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Nakła Śląskiego im. Jana Bursiga wraz z Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim (w roli partnera). Projekt dofinansowany jest ze środków z dotacji Świerklaniec Urząd Gminy.

Projekt ten w swym założeniu będzie miał charakter cykliczny, a realizowany będzie w pałacu w Nakle Śląskim, czyli siedzibie Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.
Na projekt będą składały się dwa elementy artystyczne:

1. Wystawa fotograficzna Artura Stąka. Artysta reprezentuje "Galerię za Sceną". Od lat fotografuje (dokumentuje) jeden z największych festiwali jazzowych w Polsce "Bielską zadymkę jazzową", która od paru lat nosi nazwę LOTOS Jazz Festiwal - Bielska  Zadymka Jazzowa. Jest to międzynarodowy festiwal, w którym brały udział takie gwiazdy, jak Urszula Dudziak, Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer, Ewa Bem. Na wystawie fotograficznej będą prezentowane zdjęcia gwiazd muzyki jazzowej. Wystawa jest prezentowana w salach ekspozycyjnych Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim do 05.06.2022 r.

2. Oprawa muzyczna wystawy – koncert  międzynarodowego kwartetu jazzowego Goran Larsen Jazz Quartet z udziałem śląskich muzyków (Wojciecha Sanockiego i Arka Skolika). Koncert z pogranicza jazzu i folku.
Na koncert zapraszamy już 21 kwietnia br. o godzi. 19.30. Wstęp wolny.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *