mgła
piątek
Aforyzmy Łukasza Zimnocha pojawiły się na parkowych ławkach
24 września 2020 r. | 07:00
0

"Ławkowe myślniki" to akcja gminy Świerklaniec, której celem jest wzbogacenie przestrzeni zabytkowego Parku w Świerklańcu. 19 września na ławkach znajdujących się w głównej alei pojawiły się tabliczki z aforyzmami dr Łukasza Zimnocha – działającego na Śląsku społecznika.

W sobotę 19 września uroczystego odsłonięcia tabliczek dokonał wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl. Dodatkową atrakcją była opowieść autora aforyzmów o kilku pięknych parkach na świecie. Ten niezwykły spacer po świerklanieckim parku był także wspaniałą okazją do dyskusji.
- Aforyzm to krótka forma posługująca się paradoksem, kpiarska, ironiczna, wymuszająca zajęcie stanowiska. Mam nadzieję, że krótkie sentencje z ławek pozostawią w licznie odwiedzających park spacerowiczach wzruszenia, myśli, które ubogacą ich wnętrza – referuje działanie gminy wójt Świerklańca Marek Cyl.
Osiem aforyzmów znalazło się na oparciach ławek w centralnej części zabytkowego parku w Świerklańcu.
- Moje aforyzmy to zachęta do rozmowy, wymiany myśli, inteligentnego przekomarzania – wyjaśnia Łukasz Zimnoch – to wspaniałe, kiedy dwoje ludzi potrafi obdarowywać się sobą, kiedy wspólnie poszukują odpowiedzi, jak lepiej żyć, jak pełniej być człowiekiem. Wiele pięknych chwil w moim życiu wiąże się z rozmowami, mam nadzieję, że aforyzmy w Świerklańcu będą zachęcały spacerowiczów do szczerości i poszukiwania prawdy o nas samych i dostarczą czytelnikom takiej samej frajdy, jaką miałem w trakcie ich wymyślania.
Dr Łukasz Zimnoch to Ślązak, społecznik, prezes Stowarzyszenia WRAZIDLOK, facebookowy bloger, którego aforyzmy, recenzje, opowiadania i zdjęcia nieraz rozogniły sferę wirtualną. Na co dzień pracuje jako rzecznik prasowy koncernu energetycznego, jest też wykładowcą szkół wyższych.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *