bezchmurnie
wtorek
Akcja mieszkańców gminy Świerklaniec. Machali w różnych kolorach!
29 kwietnia 2020 r. | 07:00
0

Niebieski zarezerwowany dla mieszkańców Nowego Chechło, żółty – Nakła Śląskiego, brązowy – Orzecha, a zielony dla Świerklańca. Rekwizytami w takich kolorach machali mieszkańcy gminy Świerklaniec w stronę przelatującego nad ich głowami drona. Akcję zainicjowali gminni radni Jacek Grysko z Nakła Śląskiego i Michał Nolewajka z Orzecha, którzy hobbystycznie zajmują się fotografowaniem.

Organizatorzy stworzyli w mediach społecznościowych stronę z wydarzeniem pod nazwą „Pomachaj sąsiadowi!”, na której zachęcali mieszkańców wszystkich sołectw wchodzących w skład gminy Świerklaniec na wyjście na balkon, podwórko, dach czy podejście do okna w niedzielę 27 kwietnia o danej godzinie, w której uruchamiali „Świerkodron” wyposażony w aparat fotograficzny.
Akcja powstała ze względu na to, aby zintegrować mieszkańców i wspólnie przejść przez trudny czas epidemii.
- Chcemy zaktywować mieszkańców, oczywiście bez wychodzenia z domu – mówił Jacek Grysko.

Jakie są efekty wydarzenia? Powstały cztery zdjęcia panoramiczne 360 stopni, z każdego sołectwa po jednym. Udostępnione zostały też dodatkowe fotografie, na których uwiecznieni zostali mieszkańcy gminy Świerklaniec w powiększeniu. Rezultaty akcji można zobaczyć na Facebooku w wydarzeniu „Pomachaj sąsiadowi!”.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *