bezchmurnie
19°
17°
wtorek
Aktualne funkcjonowanie ośrodków zdrowia w gminie Świerklaniec
15 września 2020 r. | 07:00
0

3 września br. w Urzędzie Gminy Świerklaniec odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych podczas którego poruszono temat aktualnego funkcjonowania ośrodków zdrowia na terenie gminy Świerklaniec.

Pani Beata Nycz - Gerlich, Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Świerklańcu poinformowała, że ośrodki zdrowa w gminie Świerklaniec nie są zamknięte. Dodała, że w dużej mierze działalność opiera się na teleporadach, które są prowadzone zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Sanepidu, a teraz także z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie standardu organizacyjnego teleporady w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

Nadmieniła, że zmieniła się procedura, gdyż w pierwszej kolejności należy w sposób telefoniczny skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu określa, czy  pacjent ma przyjść osobiście do ośrodka zdrowia.
Dyrektor SP ZOZ przygotowała grafikę na której zobrazowała zestawienie działań opieki zdrowotnej w  gminie Świerklaniec. Dane zostały porównane z analogicznym kwartałem (czerwiec, lipiec i sierpień) w roku ubiegłym.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *