bezchmurnie
19°
17°
czwartek
Będzie remont CEKUŚ
20 stycznia 2021 r. | 07:00
0

12 stycznia 2021 r., w siedzibie Centrum Kultury Śląskiej odbyło się przekazanie wieży ekipie remontowej DES Renowacja – Konserwacja z Krakowa, która przeprowadzi kompleksowy remont tego sypiącego się trochę fragmentu pałacu.

Protokół przekazania podpisali Joanna Krawczyńska, naczelnik Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego, dyrektor Centrum Stanisław Zając oraz właściciel DES Renowacji – Konserwacji Paweł Dowgier. Znając dorobek firmy - 385 realizacji, w tym Wawel, Muzeum Czartoryskich w Krakowie, pałac Tiele-Wincklerów w Miechowicach oraz wiele innych zacnych zabytków - możemy być pewni, że wieża trafia we właściwe ręce. Ręce, które nie tylko ją wyremontują, ale także przywrócą jej pierwotny wygląd.

Konserwacji zostanie poddany również zegar. Prace będą trwały pół roku, a rozpoczną się w przyszłym tygodniu od części wewnętrznej.

Fot. Renata GłuszekDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *