bezchmurnie
19°
17°
wtorek
Budowa tranzytu kanalizacji: powstaje droga techniczna
08 lutego 2021 r. | 19:30
0

Ruszyły prace związane z wykonaniem tranzytu kanalizacji w gminie Świerklaniec. Pierwszym etapem jest budowa drogi technicznej, która umożliwi komunikację mieszkańcom w czasie trwania prac wzdłuż drogi przy ul. Wiosennej w Świerklańcu.

Przewidywany czas zakończenia prac związanych z wykonaniem drogi to przełom lutego i marca. Zaprojektowana trasa tranzytu kanalizacji sanitarnej przebiega przez trzy miejscowości: Nakło Śląskie, Orzech oraz Świerklaniec.

Kanalizację wytyczono głównie po śladzie istniejących kolektorów, które przeznaczono do likwidacji. Odbiornikiem projektowanych sieci będzie studnia na istniejącym kolektorze przy ul. Wiosennej w Świerklańcu, doprowadzającym ścieki do oczyszczalni.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *