zachmurzenie umiarkowane
16°
14°
środa
Był poszukiwany i miał przy sobie narkotyki
02 marca 2023 r. | 06:42
0

Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali we wtorek 44-letniego mężczyznę, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Oprócz pobytu w więzieniu będzie musiał też wytłumaczyć, dlaczego posiadał przy sobie narkotyki, które znaleźli przy nim policjanci.

Poszukiwany noc spędził w policyjnej celi, a dziś usłyszał zarzut, za co grozić mu może do 3 lat więzienia.

Do sytuacji doszło wczoraj kilka minut po godzinie 21.00 w Tarnowskich Górach przy ulicy Górniczej. Dyżurny jednostki odebrał zgłoszenie, że zakapturzony mężczyzna może próbować włamać się do garażu. Na miejsce od razu udali się mundurowi z Wydziału Prewencji, którzy zastali wspomnianego w zgłoszeniu mężczyznę. Okazało się, że do włamania, ani innego przestępstwa nie doszło, a mężczyzna, jak sam opowiedział policjantom, szukał czegoś w koszu na śmieci. W tym momencie wszystko wskazywałoby na to, że interwencja za chwilę powinna się zakończyć, jednak stało się inaczej. Gdy stróże prawa sprawdzili dane mężczyzny w policyjnych bazach, okazało się, że jest on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości i musi trafić do więzienia.

W tym momencie wieczór dla niego dobiegł końca i pojechał z policjantami do komendy. Gdy mundurowi sprawdzili jego odzież, znaleźli woreczek strunowy, a w nim podejrzany biały proszek. Policjanci zabezpieczyli podejrzaną substancję i przeszukali jego miejsce zamieszkania, w którym również ujawnili woreczek z proszkiem. W komendzie substancje zostały poddane badaniom i oględzinom, które potwierdziły, że była to amfetamina. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, gdzie spędził noc, a dzisiaj usłyszał zarzut posiadania narkotyków. W związku z tym, że był poszukiwany, trafił do więzienia, gdzie odsiadując zasądzoną karę, będzie czekał na wyrok w sprawie środków odurzających, które miał przy sobie. Za to przestępstwo ustawa przewiduję karę nawet do 3 lat więzienia.

Tego samego dnia z narkotykami zatrzymany został także 19-letni mieszkaniec Orzecha, u którego w mieszkaniu, tarnogórscy kryminalni znaleźli kilka zabronionych tabletek. Mężczyzna był na oku stróżów prawa już od dłuższego czasu. Wczoraj ich przypuszczenia potwierdziły się, gdy sprawdzili oni skład zabezpieczonych tabletek, a policyjny tester wskazał, że jest to substancja zabroniona. Mężczyzna podobnie jak jego poprzednik usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za który odpowie przed sądem.

KPP Tarnowskie GóryDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *