bezchmurnie
19°
17°
czwartek
Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy
18 grudnia 2019 r. | 07:54
0

21 i 22 grudnia br. odbędzie się Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy na rzecz chorej na nowotwór Marty Konik i chorego na SLA Piotra Piaseckiego. Wydarzenie organizowane jest przez Zespół Szkolno-Przedszkolny Orzechu.

Program koncertu:

- 21.12.2019 r.
godz. 15.00 - występ przedszkolaków ZSP w Orzechu Jasełka

- 22.12.2019 r.
godz. 16.00 - kiermasz przed kościołem w Orzechu
godz. 17.00 - Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy w kościele p.w. NMPJ w Orzechu
godz. 18.30 - dalsza część kiermaszu.

Wydarzenie zorganizowane zostanie na rzecz:

  • Marty Konik – 16-latki z Radzionkowa. Trudny czas choroby rozpoczął się dla niej we wrześniu 2018 roku. Po trzech operacjach i długim okresie diagnozowania, stwierdzono nowotwór - tłuszczakomięsak śluzowaty. W czerwcu 2019 roku rozpoczęła w zabrzańskim szpitalu chemioterapię, teraz jest leczona poprzez naświetlanie. Ma nadzieję, że uda się jej rozpocząć kolejny etap leczenia lekiem nowej generacji – trabektedyną,  który daje jej szanse na życie.
  • Piotra Piaseckiego – 57-letniego mieszkańca Bytomia zmagającego się z SLA. Stwardnienie zanikowe boczne (SLA), jest bardzo rzadką i ciężka chorobą neurologiczną, która obejmuje głównie komórki nerwowe odpowiedzialne za kontrolowanie dobrowolnego ruchu mięśni. W tej chwili ma niesprawne obie ręce, problemy z mową, osłabione nogi i oddech (jest leczony respiratorem nieinwazyjnym). Aby jak najdłużej zostać sprawnym wymaga rehabilitacji fizycznej i logopedycznej. Pan Piotr potrzebuje sprzętu, który choć trochę go usamodzielni - wózka elektrycznego ze stabilizatorem, schodołazu, a w przyszłości - specjalnego łóżka rehabilitacyjnego.

Wystąpią:

  • Grupa wokalna Sing Kids z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzechu
  • Nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzechu
  • Jacek Swoboda z zespołu Wszystkiego Dobrego (piosenki świąteczne do wierszy Ks. Jana Twardowskiego)
  • Adam Polakowski z zespołu Wesoła Biesiada
  • Iwona i Marcin Ziemniewicz z zespołu Kadosz.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *