bezchmurnie
19°
17°
czwartek
CHCIAŁA POMÓC INNEMU KIEROWCY, SAMA ZOSTAŁA RANNA
11 marca 2021 r. | 07:00
0

Policjanci przeprowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego wczoraj doszło w Świerklańcu. W zderzeniu samochodów osobowych ranna została kobieta, która chciała pomóc innemu kierowcy. Pamiętajmy, aby podczas pomagania innym, pamiętać także o swoim bezpieczeństwie.

Do zdarzenia doszło około godziny 6.30 na ulicy Parkowej w Świerklańcu. Jak wstępnie ustalili policjanci, 47-letni kierowca opla nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zjechał do rowu. Widząc to zdarzenie 37-letnia kierująca renaulta, zatrzymała się na drodze, wysiadła z auta i chciała pomóc kierowcy opla. Nagle za jej samochodem zatrzymał się volkswagen polo, w którego tył wjechał 61-letni kierowca peugeota. Samochody siłą odrzutu potrąciły znajdującą się poza pojazdem 37-letnią mieszkankę powiatu tarnogórskiego, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają tarnogórscy śledczy.

Nie podlega dyskusji fakt, że na drodze musi uważać każdy. Okoliczności zdarzeń bywają najróżniejsze, zawsze jednak liczą się sekundy. Pamiętajmy, na drodze trudno o margines błędu. Dlatego apelujemy o rozwagę. Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego, uważajmy i nie powodujmy sytuacji niebezpiecznych, które mogą okazać się tragiczne w skutkach.

Źródło: KPP Tarnowskie GóryDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *