bezchmurnie
19°
17°
czwartek
Chodnik w Nowym Chechle oddany do użytku
30 września 2020 r. | 07:00
0

Zakończyła się budowa chodnika łączącego Nowe Chechło ze Świerklańcem. Inwestycja kosztowała ponad 380 tys. zł. Chodnik wykonany jest z kostki brukowej i powstał na długości 340 metrów.

- Dzięki temu chodnikowi, na ruchliwym odcinku drogi powiatowej zwiększy się bezpieczeństwo tak pieszych, jak i kierowców – mówi wicestarosta Sebastian Nowak – Inwestycja trwała dłużej niż planowaliśmy, ze względów proceduralnych musieliśmy ją podzielić na dwa etapy. Bardzo się cieszę, że zadanie zostało zrealizowane i mieszkańcy mogą korzystać z nowego chodnika.

Drugą zakończoną inwestycją w sołectwie Nowe Chechło jest zmodernizowane przejście dla pieszych przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym. Wybudowane ono zostało w ramach projektu „Bezpieczny pieszy. Modernizacja przejść dla pieszych na drogach powiatowych”.

Zadowolenia z obu inwestycji nie kryje sołtys Nowego Chechła Anna Gruca. – Dziękuję władzom powiatu za zainteresowanie naszymi problemami. Zarówno nowy chodnik, jak i bezpieczne przejście znacznie poprawi bezpieczeństwo naszych mieszkańców – tłumaczy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *