słabe przelotne opady deszczu
20°
19°
piątek
COVID19: gdzie i kiedy się szczepić?
07 stycznia 2021 r. | 22:18
0

Według informacji ws. szczepienia przeciw COVID19 proces rejestracji do powszechnych szczepień ma rozpocząć się 15 stycznia 2021 roku. Na terenie Tarnowskich Gór punktów szczepień będzie 9. Listę publikujemy poniżej.

Poszczególne etapy rejestracji do szczepienia to:
  • Rejestracja – online: przez infolinię, u lekarza POZ lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.
  • Zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza.
  • Wykonanie szczepienia oraz obserwacja pacjenta po szczepieniu.
  • powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.
 
Lista punktów szczepenia na terenie miasta:
LUXARMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ  ul. Kościelna
NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ PRZYCHODNIA WIELOSPECJALISTYCZNA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ  ul. Piłsudskiego 18
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ANIMED Anna Lebek-Ordon Spółka jawna  ul., Piłsudskiego 9a
NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ “BI-MED”, APTEKA “LEŚNA” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ  ul. Mickiewicza
CRK DENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ  ul. Opolska
LUXARMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ  ul. Mickiewicza
NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ ZAKŁAD PULMONOLOGII SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ  ul. Lipowa
Usługi Medyczne “Śródmieście” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością  ul. Bytomska
Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy Spółka Akcyjna  ul. Opolska
 
Lista punktów szczepienia można znaleźć tu: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/slaskie – w przeglądarce nalezy wpisać “Tarnowskie Góry”
WIĘCEJ O AKCJI SZCZEPIEŃ: https://www.gov.pl/web/szczepimysie
—————————

Pierwsze dawki (tzw. etap 0 szczepień) są przeznaczone dla osób, które są najbardziej narażone na zakażenie. Są to: pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych, rodzice wcześniaków.

Szczepionki dla kolejnych grup

etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;

etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;

etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *