słabe przelotne opady deszczu
20°
19°
piątek
Cyfryzacja Miejsc Pamięci – wypełnij ankietę
17 maja 2022 r. | 07:12
0

Prace nad projektem cyfryzacji miejsc pamięci rozpoczęły się na początku 2022 r. Celem projektu jest wdrożenie centralnego, ogólnopolskiego Systemu przetwarzającego ustandaryzowane dane nt. wszystkich cmentarzy oraz niecmentarnych miejscach pochówków w Polsce oraz szczegółowych danych o grobach i pochówkach.

System zawierać będzie m.in. takie informacje jak: dane cmentarzy, dane grobów (w tym geolokalizacyjne) oraz osób pochowanych, dane zmarłego umożliwiające dokonanie pochówku bez konieczności udawania się do Urzędu Stanu Cywilnego.

Ponadto system będzie przechowywał wiedzę historyczną o bohaterach Rzeczpospolitej, a dokładniej o osobach zasłużonych i weteranach. Będzie również obejmował cyfrowe zasoby danych na temat cmentarzy i grobów wojennych, które opowiadają trudną historię ofiary złożonej przez polskich obywateli na ołtarzu wolności.

Stworzony system ma jak najlepiej odpowiadać na potrzeby obywateli oraz instytucji zajmujących się obsługą tego obszaru, dlatego Zespół Projektu Cyfryzacja Miejsc Pamięci zwraca się do Państwa z prośbą o wyrażenie swojej opinii w zakresie zapotrzebowania na te usługi. Zebrane wyniki stanowić będą podstawę analiz w ramach Studium Wykonalności projektu i będą miały istotny wpływ na kierunek rozwoju systemu.

Link ankiety dedykowanej obywatelom:
Obywatele Rzeczpospolitej Polskiej w wieku powyżej 18 lat
https://www.webankieta.pl/ankieta/727879/badanie-cyfryzacja-miejsc-pamieci.html

Zachęcamy Państwa również do zapoznania się z założeniami projektu na dedykowanej stronie pod adresem:
https://www.gov.pl/web/cyfryzacjamiejscpamieciDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *