bezchmurnie
17°
13°
czwartek
Członkowie Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Nakle Śląskim zasłużeni dla Województwa Śląskiego
19 października 2023 r. | 06:10
0

Teodorowi Horzeli prezesowi i Katarzynie Wasążnik skarbniczce Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Nakle Śląskim zostały nadane Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Wręczenie odznak nastąpiło 6 października w Parku w Świerklańcu, chwilę przed premierą pokazu mappingowego o Wojciechu Korfantym.

Srebrne Odznaki Honorowe nadawane za wybitne zasługi osobom wyróżniającym się w działalności na terenie województwa śląskiego wręczył Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Marek Gzik.

Stowarzyszenie Absolwentów Szkół Rolniczych w Nakle Śląskim powstało w 2004 roku. Jego głównym celem jest integracja absolwentów nakielskiej szkoły rolniczej, ale także prowadzenie Bursy w Nakle Śląskim oraz integracja z miastem Békéscsaba na Węgrzech.
Wnioski o nadanie odznak dwóm członkom zarządu stowarzyszenia złożył Wójt Gminy Świerklaniec Marek Cyl. Kapituła Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego pozytywnie je rozpatrzyła.

- W stowarzyszeniach, które działają na terenie gminy Świerklaniec jest ogromna siła. Ludzie, którzy tworzą te stowarzyszenia są zawsze bardzo zaangażowani w lokalne sprawy i działają dla dobra społeczności. To budujące – mówił wójt Marek Cyl.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *