bezchmurnie
wtorek
Czterech pijanych kierowców zatrzymanych
11 sierpnia 2020 r. | 07:00
0

W sobotę i w niedzielę policjanci zatrzymali łącznie czterech nietrzeźwych kierujących. Jeden z zatrzymanych, oprócz prawie trzech promili miał też cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami a drugi wjechał w płot. O losie zatrzymanych zadecyduje sąd. Przypominamy: nie siadaj za kierownicę po alkoholu !!!

W sobotę przed godziną dziewiętnastą w Świerklańcu przy ul. Mazura kierujący osobowym Audi uderzył w płot zgłaszającego i uciekł, zostawiając otwarte auto. Zgłaszający widział kierowcę i go rozpoznał. Policjanci dokonali poszukiwania sprawcy i na pobliskiej ulicy zatrzymali 28-latka ze Świerklańca. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu. Drugim nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 33-latek z Bytomia, który pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień wsiadł za kierownicę VW Golfa i na ulicy 3- Maja w Świerklańcu został zatrzymany przez mundurowych przed godziną 21:00. W tym wypadku urządzenie pokazało prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ponadto jego samochód nie posiadał ważnych badań technicznych i zostało odholowane na parking policyjny. W niedzielę przed godziną 18:00 wywiadowcy zatrzymali 48-latka, który na motorowerze jechał ulicą Grzybową w Tarnowskich Górach. Tarnogórzanin przebadany na alkomacie wydmuchał prawie 2 promile alkoholu. Po czynnościach nietrzeźwego męża odebrała żona. Ten sam patrol wywiadowców zatrzymał, 57-letniego tarnogórzanina, który kierował peugeotem. Kontrola miała miejsce po godzinie 19:00 w Nakle Śląskim na ulicy Głównej. Mężczyzna miał prawie promil alkoholu.

Kierującym „na podwójnym gazie" grożą teraz surowe konsekwencje. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Tarnowskie GóryDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *