bezchmurnie
16°
14°
piątek
Dofinansowanie na odnawialne źródła energii dla gminy Świerklaniec!
08 października 2019 r. | 07:00
0

27 września 2019 r. Zarząd Województwa Śląskiego wybrał do dofinansowania dwa projekty, które będą realizowane na terenie gminy Świerklaniec. Dzięki dofinansowaniu na ponad 1,5 miliona zł powstaną instalacje solarne i fotowoltaiczne oraz nowoczesne oświetlenie drogowe.

Pierwszy z nich to "Słoneczna Gmina - montaż układów solarnych i fotowoltaicznych na budynkach jednorodzinnych w Gminie Świerklaniec", w ramach którego zostanie wykonanych 80 instalacji z Odnawialnych Źródeł Energii, w tym: 72 instalacje fotowoltaiczne oraz 8 instalacji kolektorów słonecznych.

Celem projektu jest zwiększenie wielkości produkcji energii elektrycznej i cieplnej pochodzącej z odnawialnych źródeł energii, poprawa jakości powietrza atmosferycznego, podniesienie jakości i poziomu życia społeczności lokalnej. Przyznane dofinansowanie wynosi 1 060 874,80 zł.

Drugim projektem który uzyskał dofinansowanie w kwocie 501 332,35 zł jest zadanie pn. "Budowa oświetlenia OZE na terenie Gminy Świerklaniec". Przedmiotem projektu jest budowa oświetlenia drogowego na terenie gminy Świerklaniec w 25 lokalizacjach, obejmującego wybudowanie 51 lamp solarnych.

Przedmiotowe rozwiązanie pozwoli na wykorzystanie energii odnawialnej słonecznej na obszarach, gdzie w obecnie nie ma oświetlenia.

Realizacja projektu wpłynie pozytywnie na zrównoważony rozwój oraz ochronę środowiska w regionie, a także poprawi atrakcyjność gminy Świerklaniec na rynku lokalnym. Dzięki realizacji projektu zmniejszy się energochłonność sektora publicznego i zmniejszy się zapotrzebowanie na energię. W efekcie nastąpi poprawa jakości życia mieszkańców.

Ważne!
Dofinansowanie na instalacje solarne i fotowoltaiczne dotyczy wniosków składanych w ostatnim kwartale 2018 roku.
Lista deklaracji złożonych w ramach Projektu "Słoneczna Gmina - montaż instalacji fotowoltaicznych i solarnych na budynkach jednorodzinnych na terenie Gminy Świerklaniec - II etap 2018" dostępna jest pod linkiem: https://swierklaniec.pl/strefa-mieszkanca/instalacje-solarne-i-fotowoltaiczne.htmlDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *