bezchmurnie
wtorek
Dzielnicowy w przedszkolu
07 listopada 2019 r. | 22:16
0

Dzielnicowy mł. asp. Rafał Zając odwiedził przedszkole Akademia Malucha w Świerklańcu. Głównym celem takich spotkań z najmłodszymi jest wzrost ich bezpieczeństwa w drodze do przedszkola. Wszystkie dzieci, które już zostały odwiedzone przez policjantów znają już podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Przedszkolaki byli jak zwykle zachwyceni wizytą umundurowanego policjanta. Uważnie słuchali wszystkiego o czym mówił. Sami mieli także okazję popisać się posiadaną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa nie tylko w ruchu drogowym. Okazało się, że dzieci doskonale wiedzą dlaczego trzeba korzystać z przejść dla pieszych i jak przechodzić przez jezdnię. Najmłodsi dowiedzieli się, dlaczego rower powinien mieć oświetlenie i dlaczego nawet w mieście powinno się nosić odblaski. Po spotkaniu dzieci otrzymały odblaski w formie smyczy ufundowane przez Urząd Gminy w  Świerklańcu.

Podczas takich spotkań funkcjonariusze tłumaczą podstawowe przepisy ruchu drogowego oraz informują o zagrożeniach, z którymi dzieci mogą się spotkać na drodze i w jej pobliżu. Dzieci nie tylko uważnie słuchają, ale także biorą aktywny udział w zajęciach. Nie jest dla nich obce jakie zachowania są dozwolone, a jakie zabronione, doskonale wiedzą, że zabawy na przystankach, gonitwy za autobusem i przebieganie przez jezdnię są niebezpieczne.

Źródło: KPP Tarnowskie GóryDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *