zachmurzenie umiarkowane
środa
Dzień Muzyki, Ławkowe Myślniki i Cyjanotypie
03 października 2022 r. | 20:55
0

Dzień Muzyki 1 października 2022r. będzie okazją do spotkania trzech Muz w świerklanieckim Pałacu Kawalera. Na trzy koncerty zaprasza maestra Barbara Plaza ze Szkoły Suzuki, która zaprezentuje swoich wychowanków.

Eliza Flaszewska pokaże wystawę cyjanotypii pt.: "Bliżej" zaś na parkowe ławki trafią aforyzmy Łukasza Zimnocha. Koncert poprowadzi Marlena Szyszka – wiceprezeska Stowarzyszenia WRAZIDLOK, które zorganizowało wydarzenie.

Maestra Barbara Plaza zaprasza na występ wychowanków Szkoły Suzuki, którą prowadzi. Koncerty dzieci zaczną się o 12.00, 13.00 i 14.00. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Bartek Zięcina.

O godz. 13.00 otwarcie wystawy cyjanotypii pt.: "Bliżej" Elizy Flaszewskiej, plastyczki, autorki akwareli. Cyjanotypie są inspirowane przyrodą, kwiatami śląskich łąk. Cyjanotypia to pierwowzór fotografii do dziś wykorzystywany w sztuce. Eliza Flaszewska ukończyła studia w zakresie edukacji artystycznej ze specjalnością rzeźba (Częstochowa), oraz malarstwo (Utrecht). Studia podyplomowe w zakresie diagnozy i terapii dzieci autystycznych oraz zarządzania placówkami oświatowymi. Współautorka multimedialnego podręcznika „Poznaj świat plastyki”.

Eliza Flaszewska to inicjatorka wielu akcji i wydarzeń artystyczno – kulturalnych na terenie kraju, między innymi Festiwalu Dnia Ziemi, obchodów Roku Witkiewiczów, Roku Wisły, Przeglądu Twórczości Nauczycieli „Na Marginesie” i wielu innych. Autorka i realizatorka projektów kulturalnych, edukacyjnych, artystycznych. Laureatka nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Medalu Komisji Edukacji Narodowej. Doradca metodyczny z zakresu plastyki na terenie miast Bytom, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Chorzów, Tarnowskie Góry oraz powiatu tarnogórskiego. Od lat związana z Młodzieżowym Domem Kultury nr 1 w Bytomiu. Pasjonatka przyrody, muzyki i sztuk plastycznych. Nieetatowa artystka, wśród jej prac znajdują się akwarele, cyjanotypie botaniczne i rękodzieło. Wydała tomik wierszy pt. „Z zimna siwieją mi paznokcie”.

O godzinie 12.00 zainaugurowana zostanie także ekspozycja aforyzmów Łukasza Zimnocha pt.:"Ławkowe myślniki" - myśli te trafią na parkowe ławki w świerklanieckim Parku. Projekt pn.: „Ławkowe myślniki” jest realizowany w ramach stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury.

Dr Łukasz Zimnoch to prezes Stowarzyszenia WRAZIDLOK, pomysłodawca Szlaku Magnatów Przemysłowych, realizator widowisk multimedialnych, w tym mappingowych, koncertów, pokazów mody, rzecznik prasowy koncernu energetycznego, wyróżniony nagrodami indywidualnymi za osiągnięcia w obszarze Public Relations („Miód” wyróżnienie nadawane przez „Dziennik Zachodni”, dziesiątka najlepszych rzeczników miesięcznika „Home & Market” w roku 2011). Autor dwóch książek: „Marketing dla naukowca i inżyniera” i „Po przebudzeniu”. Stypendysta marszałkowski w 2022r. w dziedzinie kultury. W 2022r. otrzymał "Grację" nagrodę gminy Świerklaniec przyznawaną za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej. W 2022r. otrzymał także dyplom Marszałka Województwa Śląskiego za zasługi w rozwoju turystyki.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *