bezchmurnie
19°
17°
wtorek
Firma Inter-Turbo ze Złotą Gracją Biznesu
31 sierpnia 2021 r. | 07:00
0

W ostatnią sobotę sierpnia w pałacu w Rybnej odbyła się Gala Izby Przemysłowo Handlowej w Tarnowskich Górach, która była okazją do wręczenia nagród dla lokalnych przedsiębiorców.

Podczas gali nagrodę Złotej Gracji Biznesu z rąk wójta gminy Świerklaniec Marka Cyla odebrał Marek Jasiok, rodowity mieszkaniec Świerklańca, współwłaściciel firmy INTER-TURBO spółka z o.o. Sp. K. z/s w Nowym Chechle.

Firma Inter-Turbo powstała w 2013 roku i zajmuje się profesjonalną renowacją turbosprężarek i układów wtrysków paliwa silników spalinowych. Stała się liderem szybko rosnącego segmentu rynku wtórnego. Aktualnie zatrudnia 70 pracowników i jest największym polskim producentem kompletne wyremontowanych turbosprężarek, które serwisuje do wszystkich dostępnych w Europie samochodów osobowych i ciężarowych. W swoim asortymencie ma 16 tys. najpopularniejszych modeli, a każdego dnia regeneruje około 200 turbosprężarek.

Cały proces regeneracji części odbywa się na miejscu – w gminie Świerklaniec, w nowo powstałej hali produkcyjnej o powierzchni 1600 m2. Firma posiada nowoczesny park maszynowy, wysoko wykwalifikowany personel, oraz system zarządzania jakością zgodnie z normą ISSO 9001. Większość pracowników Inter-Turbo to mieszkańcy gminy Świerklaniec, a firma cały czas się rozwija i planuje rozszerzać swoją działalność.  Warty podkreślenia jest fakt, że firma Inter-Turbo często wspiera lokalne przedsięwzięcia kulturalne czy sportowe.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *