bezchmurnie
18°
15°
wtorek
Funkcjonowanie ośrodków zdrowia podczas pandemii COVID-19
03 lipca 2020 r. | 07:00
0

Dyrektor SP ZOZ w Świerklańcu i Nakle Śląskim informuje, że drzwi poradni nie są dla pacjentów zamknięte. Personel funkcjonuje i pracuje jednak cały czas z zachowaniem szczególnego reżimu sanitarnego, dlatego prosi o rejestrację telefoniczną i ustalenie ewentualnej wizyty osobistej z lekarzem na określoną godzinę.

Bardzo ważny jest rzetelny wywiad epidemiologiczny przeprowadzany przy rejestracji przez pielęgniarki.

Przy osobistej wizycie w poradni i laboratorium dyrektor apeluje o zachowanie reżimu sanitarnego, tj. założenie maseczki i rękawiczek oraz zachowanie właściwej odległości. Te proste czynności pozwolą zapewnić bezpieczeństwo pacjentom i personelowi.

Pacjenci muszą mieć świadomość tego, że ze względu na to, że zarażenie Covid-19 kogokolwiek z personelu, doprowadzi do zamknięcia całego ośrodka i kwarantanny jego załogi.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *