bezchmurnie
19°
17°
wtorek
Gdzie zrobić test na covid?
23 października 2020 r. | 07:00
0

W przypadku podejrzenia zachorowania na COVID-19 lekarze podstawowej opieki zdrowotnej mogą kierować pacjentów na bezpłatne testy w ramach NFZ. Gdzie je wykonać?

Śląski NFZ opublikował wczoraj (19.10.) aktualną listę punktów pobierania wymazów dla osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Najbliższy nam mobilny Punkt Pobrań znajduje się w NZOZ Zakład Pulmonologii przy ul. Lipowej 3.

Konieczna wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod nr tel. 726 600 055 od godz. 7.30 do 13:30. Punkt jest czynny w godzinach od 12.00 do 14.00 od poniedziałku do piątku oraz w soboty i niedziele od 16.00 do 18.00. Badania na podstawie skierowania są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Ważne – na badanie należy przyjechać własnym samochodem, na miejscu nie należy z niego wysiadać. Wymaz zostanie pobrany przez otwarte okno samochodu. Niezbędny będzie dokument ze zdjęciem i numerem PESEL.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zakład Pulmonologii Sp. z o.o. umożliwia także płatne wykonywanie testów RT- PCR (testy molekularne) na obecność Covid-19.

Poniżej aktualna lista punktów pobrań w województwie śląskim. 

Wykaz punktów pobrań działających na terenie województwa śląskiego stan na 19.10.2020Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *