bezchmurnie
19°
15°
sobota
Głosuj na projekty w gminie Świerklaniec!
09 września 2021 r. | 21:29
0

Zachęcamy mieszkańców do głosowania na projekty związane z gminą Świerklaniec budżetach obywatelskich: powiatowym i marszałkowskim. To szansa na to, żeby wpłynąć na nasze otoczenie i zrobić coś dobrego dla gminy Świerklaniec!

„Remont ogrodzenia oraz bram wjazdowych do zabytkowego parku w Nakle Śląskim” to tytuł jedynego projektu, który dotyczy naszej gminy w budżecie partycypacyjnym powiatu tarnogórskiego. Do na remont zdobycia jest 330 tys. złotych. Głosowanie trwa od 6 do 17 września. Szczegóły i głosownie na stronie www.powiat.tarnogorski.pl.

W ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono dwa projekty, które dotyczą bezpośrednio gminy Świerklaniec, a dokładanie zabytkowego parku w Świerklańcu.
Pierwszy z nich „Miłość Blanki i Guida” wielkie widowisko światłem malowane na fasadzie Pałacu Kawalera w Świerklańcu to stworzenie na fasadzie Pałacu Kawalera w Parku w Świerklańcu stałego pokazu mappingowego będącego widowiskiem typu „światło i dźwięk” opowiadający historię wielkiej miłości pomiędzy księciem Guido, a markizą Blanką de Paivą, legendarną parą, która pozostawiła po sobie ślad w światowej i europejskiej historii XIX w. Szacowany koszt zadania to 183 tys. złotych.

Drugi z nich "Rap-PAPA-Park!" to wydarzenie kulturalne, które pozwoli prezentować kulturę hip-hop i dać do niej dostęp mieszkańcom podregionu w pięknych okolicznościach przyrody świerklanieckiego Parku. W trakcie wydarzenia odbędą się koncerty hip-hopowe, pokazy street artu (graffiti), pokazy skateboard (jazda na rolkach i deskorolce), pokazy tańca breakdance,  pokazy turntables (DJ scratch session - tworzenie muzyki za pomocą gramofonów), pokazy beatbox (tworzenie perkusjonaliów za pomocą ust) oraz odbędą się prelekcje na temat historii kultury hip-hopu w świecie i  kraju.  Koszt zadania to około 120 tys. złotych. Głosowanie mieszkańców województwa śląskiego trwa w dniach 1 września – 19 września 2021 r. Na projekty głosujemy w podregionie P4 (obejmującym powiaty: gliwicki, lubliniecki, tarnogórski oraz miasta na prawach powiatu Gliwice i Bytom).

Szczegóły na temat projektów i głosowanie można znaleźć na stronie bo.slaskie.pl.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *