bezchmurnie
19°
17°
czwartek
Gmina Świerklaniec kupiła kwiaty i znicze od lokalnych kwiaciarni
02 listopada 2020 r. | 20:10
0

Decyzją rządu z powodu epidemii cmentarze zostały zamknięte w dniach 31 października – 2 listopada. Wójt Gminy Świerklaniec Marek Cyl podjął decyzję o wsparciu lokalnych sprzedawców, którzy w związku z tym ponieśli straty.

Gmina zakupiła kilkadziesiąt roślin, które w normalnych czasach, pojawiłyby się z pewnością na grobach naszych bliskich.

- Święto Wszystkich Świętych nie było takie jak co roku, bo nie mogliśmy odwiedzić grobów naszych bliskich na cmentarzach. Sprzedawcy kwiatów i zniczy potrzebują w tym czasie naszego wsparcia. Dlatego tak samo jak inne samorządy, podjąłem decyzję o zakupie kwiatów i zniczy. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie wynagrodzimy przedsiębiorcom wszystkich strat, ale mam nadzieję, że to działanie choć trochę im pomoże. Musimy wspierać lokalny biznes, dlatego zachęcam wszystkich Mieszkańców, aby również po Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym kupować kwiaty i znicze u nas w Gminie Świerklaniec. #PomagajmySobie - powiedział wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl.

Kwiaty i znicze, które kupił Urząd Gminy Świerklaniec pojawiły się pod miejscami pamięci w Nakle Śląskim, Orzechu i Świerklańcu. Część z nich zdobi także portyk wejściowy Pałacu Kawalera w świerklanieckim parku.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *