zachmurzenie umiarkowane
21°
17°
piątek
Gmina Świerklaniec nie rezygnuje z organizacji Wigilii dla osób samotnych
30 listopada 2020 r. | 21:46
0

Pomimo pandemii i spowodowanych nią ograniczeń sanitarnych, Gmina Świerklaniec nie rezygnuje z organizacji corocznej Wigilii dla samotnych i potrzebujących mieszkańców. Zmieni się forma poczęstunku. Nie będzie wspólnego świętowania w restauracji, ale gorący posiłek będzie wydawany zapisanym osobom „na wynos”.

Rok 2020 przejdzie do historii jako jeden z najtrudniejszych pod wieloma względami. Przez epidemię z problemami boryka się wiele firm z różnych branż, wiele osób ma problemy z pracą.
- Nie chcemy rezygnować z naszej corocznej tradycji. Dobiega końca rok pełen wyzwań i ograniczeń, dlatego tym bardziej jesteśmy zdeterminowani aby podtrzymywać tę długoletnią tradycję. Wieczerza wigilijna jest zawsze wyjątkowa i taka powinna też być dla osób samotnych i potrzebujących. Wiem, że takie zwykłe ludzkie gesty jak ciepły posiłek, drobny upominek i miłe słowo, mimo, że wypowiedziane na odległość, dają wsparcie, radość i otuchę – mówił Marek Cyl, wójt gminy Świerklaniec.

Aby skorzystać z poczęstunku, należy zapisywać się telefonicznie w Urzędzie Gminy Świerklaniec pod nr 32 284 74 00. Chęć uczestnictwa można też zgłosić u swojego sołtysa. Zapisy potrwają do dnia 15 grudnia br.

Wigilijne dania i drobne upominki rozdamy w każdym sołectwie naszej gminy. Posiłki będą wydawane osobom zapisanym w dniu 23 grudnia br. (środa) w opakowaniach "na wynos" według następującego harmonogramu:

  • godz. 11:00 - Nakło Śląskie przy restauracji "Smakosz" (ul. Główna 48A),
  • godz. 12:00 - Orzech przy Orzechowskim Centrum Kultury i Rekreacji (ul. Sobalaków 5),
  • godz. 13:00 - Świerklaniec przy Sołtysówce (ul. Oświęcmska 5),
  • godz. 14:00 - Nowe Chechło przy Domu Sportowca (ul. Leśna 5).

Apelujemy do osób, które wezmą udział w poczęstunku o zachowanie dystansu społecznego oraz zasłanianie ust i nosa. Posiłki będą wydawane w specjalnych pojemnikach. Ze względu na obowiązujące ograniczenia prosimy, aby dania spożywać dopiero w domu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *