bezchmurnie
16°
14°
piątek
Gmina Świerklaniec w projekcie „Śląskie. Przywracamy błękit”
24 lutego 2022 r. | 07:00
0

22 lutego br. w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyło się spotkanie inaugurujące wart 76 mln zł projekt LIFE "Śląskie. Przywracamy błękit". Wśród 80 jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa śląskiego, które biorą udział w projekcie jest także gmina Świerklaniec.

Liderem  jednego z największych projektów w Europie jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, a  partnerami  poszczególne subregionalne związki gmin i powiatów oraz 80 jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa śląskiego, w tym gmina Świerklaniec.

Celem głównym projektu pn. "Śląskie. Przywracamy błękit" są kompleksowe działania na rzecz poprawy jakości powietrza na terenie województwa śląskiego, umożliwiające efektywne wdrożenie Programu Ochrony Powietrza dla województwa śląskiego przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa nr VI/21/12/2020.
Realizację projektu zakłada się w latach 2021 – 2027.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *