zachmurzenie umiarkowane
środa
Gwarki 2022 w policyjnych liczbach
13 września 2022 r. | 07:05
0

Tarnogórscy policjanci wspierani przez policjantów z katowickich oddziałów prewencji oraz innych służb, dbali o bezpieczeństwo podczas imprezy „Gwarki 2022”. Podczas imprezy nie doszło do większych wydarzeń, a wszyscy uczestnicy zabawy mogli czuć się bezpiecznie.

Przez ostatnie cztery dni na ulicach naszego miasta odbywała się impreza masowa. Policjanci umundurowani, jak i kryminalni realizowali zadania związane z bezpieczeństwem uczestników imprezy. Podsumowując Gwarki 2022, można śmiało powiedzieć, że nasi mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie.
Podczas tej imprezy mundurowi z wydziału prewencji wylegitymowali łącznie 149 osób. Nałożyli 38 mandatów i sporządzili 3 wnioski o ukaranie do sądu. Zastosowali 16 pouczeń wobec sprawców wykroczeń.

Dużo pracy mieli też policjanci z drogówki, którzy wylegitymowali 216 osób, nałożyli 108 mandatów karnych i sporządzili dokumentację do 15 wniosków do sądu. Zastosowali też 22 pouczeń. Na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu przebadali 144 kierujących. Skontrolowani kierujący byli trzeźwi.
W pierwszym dniu, w związku z warunkami atmosferycznymi policjanci pomagali przy skutkach nawałnicy, jaka przeszła przez Tarnowskie Góry.

Do jedynego incydentu podczas imprezy doszło w ostatnim dniu. Wtedy 29-latek z Pyskowic  podczas koncertu Lady Pank postanowił przeskoczyć przez barierki odgradzające scenę i znalazł się w miejscu nieprzeznaczonym dla publiczności. Tam został ujęty przez ochronę i przekazany policjantom. W związku z popełnieniem wykroczenia z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych został on zatrzymany. Noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj w trybie przyspieszonym trafił przed sąd, gdzie został ukarany najmniejsza możliwą karą grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych.

Źródło: KPP Tarnowskie GóryDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *