bezchmurnie
16°
15°
środa
Inauguracja roku szkolnego w odnowionych szkołach
02 września 2019 r. | 23:00
0

Dziś we wszystkich szkołach podstawowych w gminie Świerklaniec rozpoczął się rok szkolny 2019/2020. Wszyscy uczniowie naukę rozpoczęli w zmodernizowanych budynkach.

Największy remont przeszła szkoła podstawowa w Nowym Chechle, która w tym roku obchodzi swoje 90-lecie. Prace prowadzone w szkole obejmowały między innymi takie roboty jak:
- remont dachu (wymiana pokrycia, izolacji, montaż nowych okien dachowych, przemurowanie kominów, częściowa wymiana i wzmocnienie konstrukcji, obróbki blacharskie i rynny)
- rozbiórka starej oraz wykonanie nowej klatki schodowej,
- wykonanie kompletnej instalacji c.o. z podłączeniem jej do nowej kotłowni,
- wykonanie kompletnych instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych wraz z białym montażem,
- dokończenie instalacji elektrycznych wraz z montażem osprzętu,
- kompletna adaptacja nowych pomieszczeń na poddaszu i w piwnicach zgodnie,
- zabudowa nowej stolarki drzwiowej zgodnie,
- kompleksowe roboty wykończeniowe wewnątrz nowych pomieszczeń oraz wyremontowanie sal i korytarzy po robotach instalacyjnych,
- remont podłóg na parterze,
- uzupełnienie tynków na elewacji,
- wykonanie naświetli przy okienkach piwnicznych.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzechu zyskał w br. izolację fundamentów w piwnicach. Przypomnieć należy, że placówka została w zeszłym roku rozbudowana. W szkole m. in. powiększono oraz przebudowano część przedszkolna na parterze budynku, oraz rozbudowano część szkolną o dodatkowe sale lekcyjne. Wyremontowana została także klatka schodowa. Nastąpiła adaptacja pomieszczeń na szatnie. Powiększono i rozbudowano zaplecze kuchenne do obsługi przedszkola i szkoły.

W szkole podstawowej im Kai Mireckiej w Nakle Śląskim wykonano remont łazienek na parterze. Jeszcze we wrześniu rozpoczną się prace związane z wykonaniem odwodnienia budynku i kanalizacji deszczowej oraz realizowana sukcesywnie wymiana okien. W trakcie realizacji jest także projekt termomodernizacji budynku z rozbudową kotłowni i zmianą ogrzewania na gazowe.
Także budynki szkoły podstawowej w Świerklańcu doczekały się zmian. W budynku przy ul. Źródlanej powstała zgodnie z obietnicą nowa stołówka, natomiast w szkole przy ul. Młyńskiej sala stołówki przeszła remont. Powstał tam także nowy chodnik przy budynku. Dodać należy, że w zeszłym roku szkoła przy ul. Młyńskiej została rozbudowana o nowe oddziały przedszkolne – Akademię Malucha.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *