bezchmurnie
12°
sobota
Informacja dla mieszkańców Gminy Świerklaniec zainteresowanych zakupem węgla
07 listopada 2022 r. | 16:45
0

Informacja dla mieszkańców Gminy Świerklaniec zainteresowanych zakupem węgla dla gospodarstw domowych na preferencyjnych warunkach.

Na podstawie zapisów art 34 ustawy z dnia 27 października 2022r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz.U. z dnia 02 listopada 2022r., poz. 2236) informujemy, że Gmina Świerklaniec przystępuje do zakupu paliwa stałego dla gospodarstw domowych do dnia 31 grudnia 2022r.

W związku z możliwością preferencyjnego zakupu węgla za pośrednictwem samorządu, informujemy zainteresowanych Mieszkańców, że Wniosek na zakup węgla można składać od poniedziałku 7 listopada br. na piśmie w Urzędzie Gminy Świerklaniec ul. Młyńska 3 w godzinach pracy urzędu (sekretariat - pokój nr 5), lub za pomocą skrytki e-PUAP. W przypadku złożenia wniosku za pomocą środków komunikacji elektronicznej wniosek opatruje się kwalifikowanym podpisem zaufanym, podpisem osobistym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz. U. poz. 1692 i 1967).

Wzór wniosku o zakup preferencyjny węgla dostępny jest w Urzędzie Gminy oraz do pobrania poniżej.

Mamy świadomość, że zakup deficytowego towaru, jakim jest teraz węgiel, szczególnie podczas trwającego sezonu grzewczego, jest dla wielu Mieszkańców jedną z pierwszych potrzeb. Podjęliśmy decyzję, aby Państwu w tym pomóc, ale musicie wiedzieć, że dla naszej Gminy jest to temat całkowicie nowy, bo nigdy nie handlowaliśmy węglem jako samorząd. W związku z tym, aby przeprowadzić ten proces prawidłowo, z pozytywnym końcowym efektem – musimy postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami. Gmina Świerklaniec nie jest producentem ani importerem węgla – zgodnie z ustawą jesteśmy tylko „pośrednikiem”, u którego będziecie mogli Państwo ten węgiel kupić.

Materiały

Wniosek o preferencyjny zakup paliwa stałego
WNIOSEK​_O​_PREFERENCYJNY​_ZAKUP​_PALIWA​_STAŁEGO.docx 0.03MB
Wniosek o preferencyjny zakup paliwa stałego
WNIOSEK​_O​_PREFERENCYJNY​_ZAKUP​_PALIWA​_STAŁEGO.pdf Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *