bezchmurnie
19°
17°
wtorek
Jeszcze 5 wolnych miejsc w nowym przedszkolu w Nowym Chechle
04 czerwca 2020 r. | 07:00
0

W nowo wybudowanym i nowoczesnym przedszkolu przy szkole podstawowej w Nowym Chechle jest jeszcze 5 wolnych miejsc. To szansa na opiekę dla dzieci, które nie dostały się do przedszkola. 

Rodzice, którzy chcą zapisać swoje dzieci do przedszkola w Nowym Chechle mogą kontaktować się z dyrekcją pod nr telefonu: 32 284 43 23.

Wybudowane za kwotę niemal 6 milionów zł przedszkole zostało dofinansowane ze środków unijnych. Przypomnijmy, że pierwsza część inwestycji, czyli przebudowa istniejącego budynku Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi została zakończona przed wrześniem 2019 r.
Następnie szkołę rozbudowano o przedszkole 4-oddziałowe przeznaczone na 100 dzieci. Przedszkole jest parterowe, spełniające wszystkie standardy bezpieczeństwa dla małych dzieci i osób dorosłych, dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób starszych. Inwestycja obejmuje też zagospodarowanie terenu wraz z infrastrukturą techniczną oraz budowę nowego placu zabaw wraz z jego wyposażeniem.

Magnesem, który powinien jeszcze bardzie przyciągnąć dzieci do przedszkola w Nowym Chechle jest unijny projekt pod nazwą „Przedszkole marzeń w Nowym Chechle”. Projekt przewiduje między innymi zakup i dostawę pomocy dydaktycznych, mebli i wyposażenia, sprzętu komputerowego i multimedialnego, wyposażenia do kuchni oraz toalety. W ramach projektu jednemu z nauczycieli zostaną sfinansowane studia podyplomowe z logopedii, co zostanie wykorzystane w ofercie przedszkola. Całkowity koszt realizacji projektu opiewa na kwotę ponad miliona złotych.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *