bezchmurnie
19°
15°
sobota
Kajakarz Wiktor Leszczyński z wizytą w Urzędzie Gminy Świerklaniec
03 września 2020 r. | 07:00
0

W piątek, 25 sierpnia, wójt Gminy Świerklaniec Marek Cyl gościł zawodnika UKS Świerklaniec Wiktora Leszczyńskiego – srebrnego medalistę Długodystansowych Mistrzostw Polski w Kajakarstwie, które odbyły się w dniach 21-23 sierpnia w Krakowie.

Wiktor Leszczyński zdobył na Lotto 36 Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Kajakarstwie srebro w K1 na 10 000 m, które wywalczył w kategorii juniorów. To kolejny duży sukces tego zawodnika. 31 lipca br. zdobył dwa medale podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Kajakarstwie Klasycznym, które odbyły się w Poznaniu - brąz na dystansie 500 m i srebrno na 200 m. Startował także w kajakarskiej "jedynce". W tym sezonie Wiktor miał szansę zmierzyć się również w sprincie z seniorami. Pomimo młodego wieku Wiktor Leszczyński wraz z Dawidem Lipińskim w K2 na 200 m zajęli wysoką 5 pozycję na 83 Mistrzostwach Polski Seniorów w Sprincie Kajakowym, który odbył się w Poznaniu w dnia 14-16 sierpnia br. Dzięki tym świetnym wynikom Leszczyński został zauważony w kadrze Polski i niebawem weźmie udział w prestiżowym ICF Pucharze Świata w Sprincie Kajakowym i Paracanoe. Zawody odbędą się 24-27 września w węgierskim Szegedzie.

Zawodnik spotkał się z wójtem Gminy Świerklaniec Markiem Cylem w towarzystwie swojego trenera z UKS Świerklaniec Tomasza Pospiecha. Opowiedział wójtowi o doświadczeniach, które zdobył na zawodach i o swoim wielkim marzeniu, którym jest start na olimpiadzie.

- Gratuluję osiąganych wyników sportowych. Trzymam kciuki, żeby marzenie się spełniło i żebyś wrócił z olimpiady z medalem – życzył wójt Marek Cyl młodemu kajakarzowi.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *