bezchmurnie
19°
17°
czwartek
Kampania społeczna „Czyszczone kominy to mniejszy smog”
04 stycznia 2020 r. | 19:22
0

Międzywojewódzki Cech Kominiarzy prowadzi kampanię społeczną „Czyszczone kominy to mniejszy smog”. Uruchomienie akcji motywowane jest troską o bezpieczeństwo użytkowników budynków w związku z eksploatację urządzeń grzewczych, przewodów kominowych i wentylacji.

W kampanii chodzi o wyeliminowanie niebezpieczeństw związanych ze smogiem, zaczadzeniami i pożarami, których główną przyczyną są źle eksploatowane lub zaniedbane przewody kominowe i urządzenia grzewcze na paliwo stałe, ciekłe, gazowe.
Celem organizatorów akcji jest służba użytkownikom przewodów kominowych, aby ich mieszkania, lokale i domy posiadały czyste, zadbane i w pełni sprawne technicznie przewody kominowe (dymowe, spalinowe i wentylacyjne).

Ważnym elementem, który jest niezbędny, aby z powodzeniem wyeliminować występowania smogu w Polsce jest prowadzenie ciągłej edukacji społecznej:
-jak prawidłowo organizować proces spalania w domowych urządzeniach grzewczych, aby uniknąć kopcenia z kominów zanieczyszczających powietrze,
-jak poprawnie eksploatować systemy kominowe i wentylacyjne zgodnie z zasadami ich funkcjonowania, aby uniknąć złej wentylacji oraz zaczadzenia.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *